Seval öğretmen şehit gibi uğurlandı

Bursa 10 Kasım 2016 18:16
Videoyu Aç Seval öğretmen şehit gibi uğurlandı
A
a

Sınıf öğretmeni Seval Şahin bugün baba ocağı Kestel ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Talihsiz öğretmenin Kestel Merkez Camiindeki cenaze merasimine Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Kazım Sarnık, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Numan Şeker’in yanı sıra Sadi Etkeser İlkokulu idarecileri ve öğretmenleri katıldı. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Seval Şahin’in öğretmen arkadaşları, meslektaşları hakkında kısa bir konuşma yaptı.
TABUTU TÜRK BAYRAĞINA SARILDI
Cenazeye Seval Şahin’in eski eşi Musa Yaman ile oğlu Mehmet Yaman da katıldı. Talihsiz öğretmenin yakınları Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılıp gözyaşı döktüler. Mesai arkadaşlarının omuzlarında Kestel İlçe Mezarlığına kadar taşınan Şahin’in cenazesi burada toprağa verildi. Cenaze sonrası konuşan Türk Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Kazım Sarnık konunun takipçisi olacaklarını belirterek, "Sözün bittiği yerdeyiz. Öğretmenlerin ve yüzlerce öğrencinin birlikte yaşadığı küçücük bahçelere koca koca servis minibüslerini, otobüslerini almak hangi akla hizmettir ben buna şaşıyorum" dedi.
“BU ARAÇLARDA OLMASI GEREKİR”
Sarnık OHAL kapsamında veliler bile bahçe içerisine alınmazken bu servis minibüsleri nasıl oluyor da içeriye alınıyor sorusuna, "Gerekçe olarak öğrencilerin araçlara dışarıda inip binmelerinin daha tehlikeli olduğu söyleniyor. Dışarıdaki tehlike bir şekilde önlenebilir. Okul önündeki park etmiş araçlara emniyet izin vermeyip buraları sadece servis minibüslerine tahsis edebilir. Gelişi güzel parkların önüne geçilirse öğrenciler rahatlıkla okul önlerinden servislerine binebilirler. Okul bahçesi sürücü eğitim alanı değil ki bu vahim olay olsun. Milli Eğitim Bakanlığı bu konudaki genelgelerini ve ihale şartnamelerini tekrar gözden geçirmeli. Geri görüş kameraları bu kadar pahalı cihazlar değil. Bu araçlarda olması gerekir. Her şeyden önce servis araçlarının hız sınırlarına uymadığı şikayetlerini alıyoruz. Velilerimizden bunların tedbirlerinin biran önce alınmasını bekliyoruz" dedi. Öte yandan sabah saatlerinde adliyeye sevk edilen servis minibüsünün sürücüsü Hasan S. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat