Loading...

ŞİDDETE YOLCULUK

Bursa 24 Kasım 2017 21:33
Videoyu Aç ŞİDDETE YOLCULUK
A
a

Hem ülke genelinde, hem de Bursa’da toplu taşıma araçlarında yaşanan şiddet olaylarına her gün bir yenisi daha ekleniyor. Dün yine Bursa’da iki ayrı otobüste yaşanan olaylar ‘Otobüslerde neler oluyor?’ sorusunu sordurtuyor.

Son günlerde hem Türkiye’de, hem de Bursa’da toplu taşıma araçlarında ardı ardına yaşanan şiddet olaylarıyla üzüldük. Yolcuları da korkutan bu olaylarda şiddetin mağduru kimi zaman yolcular, kimi zamansa şoförler oluyor. Geçtiğimiz günlerde Nilüfer’de bir yolcuya saldıran otobüs şoförü görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı. Dün ise yine Bursa’da yaşanan iki olay ‘Otobüslerde neler oluyor?’ sorusunu sordurttu.

TRAFİĞİN ETKİSİ VAR

İlk olay Altıparmak’ta seyir eden bir otobüste meydana geldi. Cama yüzüğüyle vuran yaşlı adama tepki gösteren otobüs şoförü hem yaşlı adam, hem de genç bir yolcu tarafından darp edildi. İkinci olay ise, Ördekli Hamamı yolunda seyir eden otobüste yaşandı. Tali yoldan çıkan bir otomobil, otobüse çarptı. Aracın şoförü, otobüs şoförüne saldırmaya çalışırken yolcuların ‘Ne olur durmayın şoför bey’ yakarışlarına duyarsız kalmayan şoför olay yerinden uzaklaştı. Yaşanan bu olaylar hem yolcuların, hem otobüs şoförlerinin can güvenliğinin emniyeti konusunda endişe oluştururken, Bursa’da büyük bir sorun haline gelen trafiğin de bu gerilimlere yol açıp açmadığı bir araştırma konusu…
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat