Loading...

Soçi toplantısında PYD olmayacak

Türkiye 30 Kasım 2017 15:42
Videoyu Aç Soçi toplantısında PYD olmayacak
A
a

Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın Soçi kentinde düzenlenecek Suriye Halkları Kongresi'nde terör örgütü PYD'nin yer almayacağını açıkladı.

Dışişleri kaynaklarından edinilen bilgiler şöyle:

"ABD yönetiminin ahenkli olarak davranmadığı bir gerçektir. Önceki yönetim döneminde de taahhütler verilmiş ve teknik düzeyde gerçekleştirilmemişti. Geçici iş birliği ne demek? Bu soruya verilen yanıt bizi tatmin etmekten çok uzak. Bizim için 1 saatlik işbirliği bile son derece zararlıdır" 

"Silahlar konusunda bilgi paylaşımı oluyor ancak bunun çok daha net bir paylaşım olması gerekir. Mesele, bu silah yardımının bize tehdit olarak geri dönmesidir. Bu geçici ortaklığın ne zaman biteceği konusunda bize söylenen net bir tarih yok"

"ABD, bölgeye giden tırların sınırlı bir kısmının PYD/YPG’ye gittiğini, önemli bir kısmının ise orada bulunan ABD birliklerinin ihtiyacı için gittiğini söylüyor" 

Ulusal Diyalog Konferansı’nın tarihi noktasında Rus basını Şubat dedi ancak resmi ağızlardan bize yansıyan kongrenin tarihinin henüz kararlaştırılmadığıdır"  

"500 binin üzerinde ölü, nüfusun yarıdan fazlası yerinden edilmiş durumda. Bu kadar ağır tabloya sebebiyet verenlerin yeni Suriye geleceğinde yeri olmamalı" 

"İdlib’te 12’şer gözlem noktası kurulması noktasında 3 ülke mutabık kalmıştı. Şu ana kadar 3 gözlem noktası kuruldu. Burada kendine has bir coğrafyadan bahsediyoruz. Diğer gözlem noktalarının kurulması noktasında çalışmalar devam ediyor"

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat