Sokak hayvanları için el ele

Nilüfer 2 Ekim 2016 20:55
Videoyu Aç Sokak hayvanları için el ele
A
a

Nilüfer Belediyesi, Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneği işbirliğiyle Alman Çoban Köpekleri Irk Standartları Marmara Cup 2016 Yarışması düzenledi.

 Alman çoban köpeklerinin yarıştığı organizasyonda elde edilen gelir Nilüfer’de sokak hayvanları için kurulan beslenme odaklarına 10 tane daha eklenecek. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, konuşmasında önce 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutladı. Artan dünya nüfusuyla birlikte hayvan neslinin giderek yok olduğuna dikkat çeken Bozbey, “2050 yılında dünyamızı 10 milyar insanın paylaşacağı öngörülüyor. Ama ne yazık ki hayvan dostlarımız; hızla artan nüfus, yapılaşma, doğal alanların tahribatı gibi nedenlerle giderek yok oluyor. Yani biz çoğalıyoruz, onların nesli tükeniyor. Ne yazık ki sıkça karşılaştığımız bir durum da şu: İnsanlar, evlerine kedi ve köpek gibi evcil hayvanları alırken, aslında onların artık ailenin bir parçası olmaları gerektiğinin farkına varamıyorlar. Bir süre sonra bakamadıkları, sıkıldıkları ya da başka nedenlerle onları sokağa terk ediyorlar. Biz Nilüfer Belediyesi olarak, sahiplendirme konusunda ciddi çalışmalar yapıyoruz. İşte, terk edilen sokak hayvanlarının bir kısmı da bizim barınaklarımızda yeni sahiplerini bekliyorlar. Bu yarışmadan elde edilen gelir sokak hayvanları için kullanılacak. Nilüfer’deki beslenme odaklarına bu yarışmayla 10 adet daha eklenecek” dedi.
ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneği Başkanı Ahmet Karataş da dernek olarak sadece Alman çoban köpekleri için değil sokak hayvanları için de çalışmalar sürdürdüklerini kaydetti.  Marmara Cup 2016’da Alman çoban köpekleri, iş köpekleri kategorisinde bir de gösteri düzenledi. Katılımcılar gösterisi büyük bir heyecanla izledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat