Son iki gün!

Bursa 23 Kasım 2016 13:12
Videoyu Aç Son iki gün!
A
a

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş, gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Karakaş, borçların yapılandırılması için son 2 gün uyarısı yaparak, “Bu kanun, vatandaşın borç yükünü zamana yayıyor” dedi.

Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş ve iletişim ekibi gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Borçların yapılandırılması için son 2 gün uyarısı yapan Karakaş ziyaret esnasında şunları söyledi: “Daha önce çokça duyurum yapıldığı üzere, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun 19 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmişti. 31 Ekim 2016 olan başvuru süreleri 25 Kasım 2016 tarihine kadar uzatılmıştı. 30 Kasım 2016 tarihinde yapılması gereken peşin veya ilk taksit ödemelerinde ise herhangi bir süre uzatımı söz konusu değil. Yapılandırma Kanunu’yla, vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükünün azalması, borçların taksitler halinde ödenebilmesi, vergi ihtilaflarının sonlandırılması, devam eden vergi incelemeleri için kanundan yararlanabilmesi, geçmiş yıl beyanlarının artırılması yoluyla vergi incelemesine muhatap olunmaması, daha önce unutulmuş, eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilmesi, işletme kayıtlarının gerçek duruma uygun hale getirilmesi ve yurtiçi ve yurtdışındaki bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması imkanları getirildi.”
“ÖĞRENİM KREDİSİ DE LİSTEDE”
Karakaş, “Yapılandırma Kanunu kesinleşmiş borçlara ödeme kolaylığı getiriyor. Vergi dairelerine ödenmesi gereken vergi ve diğer borçların faizi Yİ-ÜFE oranında yanı üçte iki oranında azaltılıyor. Vergi aslına bağlı cezalar da tamamen siliniyor. Usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarında da indirim yapılıyor. Borcun peşin ödenmesi halinde tekrar indirim yapılıyor ve Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutarın yarısından vazgeçiliyor. Borçları 18 taksitte 36 ay sürede ödeme imkanı veriyor ve taksitlere bu gün için uygulanan faizin çok altında bir oranda katsayı uygulanıyor. Tüm vergiler, gelir vergisi, kurumlar vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, KDV, ÖTV gibi ne kadar vergi varsa bu Kanuna göre yapılandırılabilecek. Ayrıca çok sayıda vatandaşımızı ilgilendiren trafik, nüfus, seçim, askerlik para cezaları, karayollarından usulsüz geçişler nedeniyle kesilen cezalar da Kanun kapsamında yapılandırılabilecek. YURT-KUR üzerinden öğrenim kredisi alan öğrencilerin kuruma olan vergi dairesince takip edilen öğrenim ve katkı kredisi borçları ile Ecrimisil borçları da bu Kanuna göre yapılandırılarak ödenebilecek. 25 Kasım’a kadar yapılandırma başvurusu yapılabileceğini halkımıza tekrar hatırlatmak isteriz” şeklinde konuştu.
“BURSA ÇOK GÜÇLÜ”
Nuri Karakaş, Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı’nın çalışmaları hakkında da konuştu. Karakaş, “Bursa medeniyet demek. Nefesi başka bir şehir… İstanbul’un tıkanmış bir sanayisi var ama Bursa daha rafine ilerliyor. Bursa’nın üretken bir sanayisi var. Yine sanayi ve üretim penceresinden baktığımızda, Bursa çok güçlü ve adaptasyonu çok hızlı. Biz de buna uyumlu olmaya çalışıyoruz ve aynı hız ve üretkenlikte ilerlemeye gayret ediyoruz. 2.5 milyonluk bir şehir Bursa… Çok büyük iş alanları ve üretim var. Bizim de lojistik, insan kaynağı ve altyapımızı hem kalite, hem de sayı olarak uygun hale getirmemiz gerektiğinin bilincinde hareket ediyoruz. Bütün altyapıyı yenileyeceğiz. Daha genç ve eğitimli bir çalışan kitlesi arzu ediyoruz. Yeni nesil araçları halkımızla buluşturmaya devam edeceğiz; ancak teknolojiyi kullanamayan vatandaşlarımızı da düşünerek eski usulü de uygulayacağız. Çünkü vatandaşımız elinde kağıt görmek istiyor, endişe ediyor” dedi.
“AKŞAM SAATLERİ DE AÇIK OLACAĞIZ”
Büyük şehirlerin içinde en fazla yapılandırma talebinin Bursa’dan geldiğini belirten Karakaş, “Rakamlar henüz netleşmedi, ancak talep ortada. Tüm ilçeler ve merkez olmak üzere büyük bir program yaptık. Yeni yasayı uygulamamız, anlatmamız ve tanıtmamız lazım. Vatandaşlardan arzumuz borçlarını yapılandırması. Az bir süre kaldı. Vatandaş üstündeki borç yükünü zamana yayacak. Akşam saatlerinde de dairemizi talep doğrultusunda açık tutacağız” diyerek sözlerini noktaladı.
 
 
1000
icon
Credit Financier Home 9 Ağustos 2017 19:56

merhaba! mali yardıma mı ihtiyacınız var? parayı takip edin ve hemen her türlü krediyi elde edin! 1,000 tl'den 10,000,000,00 tl'ye * amaç *% 3 faiz oranı * seçim 1-20 yıl arasında öderler. * aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın. * kredinin esnekliği. yardım için lütfen bize yoluyla bizimle iletişime geçin. whatsapp: +15189309882 e-posta: creditfinancierhome@gmail.com içtenlikle yönetim

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat