Sosyal sosyalsizlik…

Bursa 17 Temmuz 2017 11:48
Videoyu Aç Sosyal sosyalsizlik…
A
a

Günümüz toplumların da ne yazık ki, sosyalleşmek artık sosyal medyadan öteye gitmiyor. ‘Ne zamandır evde oturuyoruz haydi bir kalkıp dışarı çıkalım arkadaşlarla vakit geçirelim’ diyoruz ki…

Buraya kadar her şey normal dışarı çıkıp ortak bir payda da buluşuyoruz. Buluştuğumuz an ‘Merhaba nasılsın?’ deyip masaya oturduktan 3 saniye sonra hemen elimize telefonlarımızı alıyor ve ‘Dur bir burada check-in yapayım, burada hikayeme bu fotoğrafı atayım, bir de telefon elimdeyken kim beğenmiş ona bakayım’ derken asosyalleşmek adına çıktığımız o programda maalesef ki sosyalsizlik notu alıyoruz. Bizler de kafelerde sosyal sosyalsizliği yerinde görebilmek için sahaya indik ve önümüze birçok örnek çıktı.
Uzmanlarsa bu konuda ciddi uyarılarda bulunurken özellikle de ebeveynlerin çocuklarına aynı zamanda rol model olduklarını bir kez daha hatırlatarak onlarla geçirdikleri vakti telefon, televizyon, bilgisayar gibi teknolojik araçlarla değil de daha doğal yüz yüze iletişim kurabilecekleri ortamlar oluşturarak değerlendirmelerini söylüyor. Aynı zamanda uzmanların bir diğer uyarısı ise sosyal medyaya aşırı bağımlı olanların bir süre sonra kalabalık bir ortamda kendini ifade edememe özellikle bu bağımlılığın daha çocukken olması halinde çocukta gelişim evresinde öz güven eksikliği, konuşma bozuklukları gibi sorunların yaşanacağının da altını çiziyor. Bu duruma ne kadar erken müdahale edilirse ileride kendine güveni tam gerçek anlamda sosyal bir insan ve sağlıklı bir neslin yetişebileceklerini söylüyor.
 
Kaynak : MERVE ÖZDEMİR / ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat