Loading...

Suluklar çöplük oldu

Bursa 20 Ekim 2017 11:32
Videoyu Aç Suluklar çöplük oldu
A
a

Yaz kış olumsuz hava şartlarından beslenmeye,  barınma ihtiyaçlarından birçok benzeri konularda sıkıntıya düşen sokak hayvanları için İnegöl Belediyesi tarafından, 2012 yılında suluklar, 2013 yılında da sokak hayvanları aç kalmasın diye beslenme noktaları oluşturulurken, son zamanlarda oluşturulan bu alanlar çöplük yuvasına dönüştü.

Duyarsız vatandaşın sokak hayvanları için oluşturulan noktalara hayvanların değil beslenme ihtiyacını gidermeleri, kendi çöplerini ve ağızları sıkıca bağlanan içi dolu poşetleri atmaları sonucu ortaya uygun olmayan görüntüler çıktı.DUYARLI VATANDAŞTAN TEPKİ

Sokak hayvanlarının aç kalmaması amacıyla kurulan beslenme noktaları, sineklerin uçuştuğu sağlıksız alanlara dönerken bu duruma tepki gösteren duyarlı vatandaşlar, “Sokak hayvanlarından hepimiz sorumluyuz. Açlıktan veya susuzluktan ölen bir hayvan, bizim yüzümüzden ölmüştür” dedi.

 Çalışmanın amacının çok güzel olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Böyle güzel bir şeyi bu hale getiren insanlarda sevgi, merhamet ve vicdan yoktur. Önümüzde kış var. Kar yağdığında bu hayvanlar yemek bulamamaya başlayacak. Bu suluk ve beslenme noktalarının temizlenip, amacına uygun bir şekilde kullanılması gerekiyor” dedi.


 

Kaynak : NAZLI KURTGEL / ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat