Tam 40 yıldır çekiç sallıyor

Yenişehir 6 Ocak 2017 10:51
Videoyu Aç Tam 40 yıldır çekiç sallıyor
A
a

Yenişehirli kaporta ustası Mehmet Çetin, 1976 yılında çırak olarak başladığı kaportacılık mesleğinde, 40 yıldan bu yana geçimini çekiç darbeleriyle sağlıyor.

İlk ve orta öğrenim yıllarında tatillerden yararlanarak bir kaporta atölyesinde çırak olarak iş hayatına atılan Mehmet Çetin, o gün bu gün tam 40 yıldır çekiç sallıyor. Çıraklıktan kalfalığa terfi ettikten sonra Bursa’da çalıştığı kaporta atölyesinden ayrılarak Yenişehir’deki Organize Sanayi Bölgesi’nde kendi iş yerini açan kaporta ustası Çetin, yıllardır kendi işini yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

USTALAR İŞBAŞINDA

Deneyimli kaporta ve oto tamir ustalarından oluşan bir kadro oluşturduklarına vurgu yapan Çetin, ”Hasarlı ya da kazaya sebep olmuş araçları bir telefon başvurusuyla bulundukları mekandan alarak her türlü bakım, onarım, kaporta, boya, döşeme ve elektrik tamiri yapılarak yeniden adresine teslim ediyoruz. Tüm bu hizmetleri yapılırken sahibinden sadece aracın kasko ve trafik sigortalı olma şartını arıyoruz” dedi.

DÜRÜSTLÜK VE SADAKAT

Küçük yaşlarda çırak olarak başladığı oto tamir ve kaporta işinde geçen yıllar sonrası deneyim kazandığının altını çizen kaporta ustası Mehmet Çetin, hizmette sınır tanımadıklarını hatırlatarak şöyle konuştu:
”Mesleğe başladığım atölyedeki ustam işinde oldukça titiz ve dürüsttü. Ben de ustamdan dürüstlüğü ve işimize olan sadakati öğrendim. Kendi işimde de önce müşteri memnuniyeti ve güveni sağladım. Birlikte çalıştığım ekip arkadaşlarıma da tavsiyelerim hep bu doğrultuda olmaktadır. Doğru çalışan bir kurumu müşteri nerede olsa buluyor. Örneğin benim Yenişehir’in dışında birçok ilçe ve çevre illerden müşterilerim var.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat