Tanpınar Edebiyat Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

Osmangazi 2 Ekim 2016 21:23
Videoyu Aç Tanpınar Edebiyat Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu
A
a

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 15’incisi gerçekleştirilen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışmasında dereceye girenler, ödüllerini Başkan Mustafa Dündar ve Jüri Başkanı Prof. Dr. Abdullah Uçman’ın elinden aldı.

Konu başlığı ‘Yavaş Yavaş Aydınlanan’ olarak belirlenen ve bu yıl 3. kez ‘Deneme’ dalında gerçekleştirilen 15. Osmangazi Belediyesi Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışmasında birinciliği, ‘Çerçi’ rumuzuyla katılan Yücel Öztürk, ‘Kayıp Keçiler’ isimli eseriyle kazandı. Yurt içi ve yurt dışından 331 eserin katıldığı yarışmanın ödül töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bugüne kadar şiir, hikaye, deneme, roman, araştırma, inceleme, makale olmak üzere 7 farklı dalda düzenlediğimiz yarışmamızı,  3. kez deneme dalında gerçekleştirdik. Son yıllarda Türkiye’nin dışında, dünyanın pek çok ülkesinden katılımın olduğu yarışmamız, edebiyat dünyasının en uzun soluklu ve en prestijli yarışması oldu. Edebiyat dünyasına yeni yeni isimler kazandırdığımız yarışmamız, bundan sonra da sürecek” dedi.
YAZILAR YAYINLACANAK
Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat yarışmasının dışında, bir de sempozyum gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Dündar, “Önümüzdeki yıl konu başlığı ‘Şiir’ olarak belirlenen yarışmamızla aynı konu başlığı altında sempozyumumuz da gerçekleşecek. Ayrıca bir edebiyat dergisi oluşturacağız. Yarışmaya katılan eser sahiplerine telif ödeyerek dergimizde yazılarını yayınlayacağız” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat