Loading...

Tarım alanları betonlaştı

Bursa 10 Ekim 2016 20:12
Videoyu Aç Tarım alanları betonlaştı
A
a

AK Parti 24. ve 25. Dönem Bursa Milletvekili İsmet Su, Bursa Düşünce Kulübü Çalıştayı’nda, meyve ve sebze tarlalarının beton bahçelerine döndüğünü söyledi.

AK Parti 24. ve 25. Dönem Bursa Milletvekili İsmet Su, Bursa Düşünce Kulübü Çalıştayı’nın konuğu oldu. Su, Çalıştay’da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bursa uzun yıllardır göç alıyor. Rabbimizin lütfettiği bir şehirde yaşarken, kavga niye yapılır, niye kavga edilir? Nedir o kavganın adı? Mal toplama kavgasıdır. Daha fazla rant elde etme, daha fazla benlik kavgasıdır. Şehre her geldiğimizde, Bursa’nın adeta yağmalandığını görüyorum. Güzelim şehrin kocaman ovasında meyve ve sebze ekilmesi gerekirken, beton tarlalarına, bahçelerine dönüştürülmüş durumda. Caddenin kenarına aracınızı park edince çekiliyor. Neden? Hatalı yere park ettiğiniz için cezalandırılıyorsunuz. Ama beton yığınlarına dönüştürülen Bursa ovası yağmalanırken, kimse görmüyor, ceza kesmiyor. Hangi dönemde olursa olsun. Kim yönetirse yönetsin. Orta yerde bir ayıp var. Bursa'da geldiğimiz nokta bu. Şehrin yağmalanması başlayınca, Allah’ın tüm güzellikleriyle bize bahşettiği Bursa huzursuz bir şehre dönüştü. Armut, şeftali, sebze yetişen Bursa ovasında, verimli binalar evler yetişmeye başladı” diye ifadeler kullandı. Mahallelerde, caddelerde kavga ve geçimsizliğin önüne geçilmesi için doğru işler yapılması gerektiğini vurgulayan AK Partili İsmet Su, son olarak şöyle konuştu: “Şehir hızla gelişiyorsa, bunun tekniği vardır. Oturduğun yerde, fikir, proje üretemiyorsan, gidersin dünyanın gelişmiş ülkelerine oradaki insanlardan ilmini alırsın. Bursa'nın gerçeklerine göre şehir kurarsın. Yaşadığımız şehirdeki problemleri çözmek, oluşabileceğini, yaşanabileceğini tahmin ettiğimiz problemleri oluşmadan çözüm üretmek zorundayız" dedi.
1000
icon
cokcc KMM 10 Ekim 2016 20:46

Bunlarin hepsinin allah belasimi versin icindehep bildimizaktif fetocular var para yagmalayanlar da onlar herkotuluk yapanlarda onlar

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat