Tarım AVM Projesi yoğun ilgi gördü

Karacabey 21 Ekim 2016 19:08
Videoyu Aç Tarım AVM Projesi yoğun ilgi gördü
A
a

Belediye Başkanı Özkan, ‘Nerede Tarım Orada Varım’ sloganıyla yola çıkarak geliştirdikleri Türkiye’nin ilk tarım AVM projesinin büyük yankı uyandırmasından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Verimli tarım arazileri ile Türkiye’nin en önemli üretim merkezleri arasında yer alan Karacabey’de, bugünlerde Türkiye genelinde adından sıkça söz ettiren önemli bir projenin heyecanı yaşanıyor.
Karacabey Belediyesi tarafından, ‘Nerede Tarım Orada Varım’ sloganıyla yola çıkılarak geliştirilen ve Karacabey-Bandırma yolu üzerinde kurulması planlanan Türkiye’nin ilk tarım AVM projesi, şimdiden tarım sektörünün en çok konuşulanları arasında yerini aldı. Belediye Başkanı Ali Özkan, projeyle ilgili çalışmaların son sürat devam ettiğini belirterek, projenin kamuoyunda da büyük yankı uyandırmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Bandırma yolu üzerinde, 200 dönümlük bir araziye kurulması planlanan Tarım AVM’nin, Türkiye’de bu alanda ilk olma özelliği taşıdığına dikkat çeken Başkan Ali Özkan, projenin tamamlanmasıyla birlikte, sadece bölgeye değil; tüm Türkiye’ye tarım alanında yeni bir cazibe noktası kazandırılacağını vurguladı.
BÖLGESEL PAZARA HAKİMİYET
Tarım AVM ile ilgili projenin tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Belediye Başkanı Ali Özkan; “İlçemizin en önemli geçim kaynağı olan tarım faaliyetlerine destek için hayata geçirdiğimiz bu proje, Türkiye’de ilk olacak. Gübre, traktör, tarım ürünleri, zirai ilaçlar gibi ürün satan işyerlerinin ilçe içerisinden çıkartılarak, burada daha bölgesel bir pazara, tek çatı altından girmeleri sağlanmış olacak. Örnek vermek gerekirse, Tarım AVM projesinin tamamlanmasıyla birlikte, ulaşım şartları göz önüne alındığında İstanbul’da Kadıköy’deki bir manava Bayrampaşa’dan gitmek isteyen bir kişinin harcayacağı zamandan önce, Karacabey’den aynı ürünlerin ilgili bölgeye daha hızlı bir şekilde gönderilebilmesi mümkün hale gelecek. Ayrıca burada, Mustafakemalpaşa, Bandırma ve Susurluk’u da kapsayacak şekilde, sektör temsilcilerini bir arada toplamayı amaçlıyoruz. Yıl boyunca bölgeye hizmet verecek Tarım AVM’nin içerisinde, aynı zamanda sosyal tesislerimiz de yer alacak. Keza Tarım Fuarı’nı da burada düzenleyeceğiz. Burasını yılın her dönemi yaşayan ve yüksek katma değer ortaya çıkaran bir konuma ulaştırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
HAL BİNASI GÜN SAYIYOR
Öte yandan, Belediye Başkanı Ali Özkan, tarımla alakalı ikinci büyük projeleri olan ‘Modern Hal Binası’ içinde çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü anımsatarak, Bursa-Karacabey yolu üzerinde, Bakırköy’de 48 bin 300 metrekarelik alanda kurulması planlanan hal binasının da ilçeye ayrı bir değer katacağını ifade etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat