TARIMIN KALBİ BURSA’DA ATIYOR

Bursa 12 Ekim 2016 19:05
Videoyu Aç TARIMIN KALBİ BURSA’DA ATIYOR
A
a

Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları kapılarını ziyaretçilere açarken, BTSO’nun davetiyle gelen 40 ülkeden bini aşkın işadamı da, iş bağlantıları konusunda girişimde bulunacak.

Türkiye’deki en büyük buluşmalardan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları kapılarını açtı. BTSO’nun Ticari Safari Projesi kapsamında Bursa’ya gelen 40’ı aşkın ülkeden 1000’e yakın işadamı da fuar kapsamında Türk firmalarıyla ikili iş bağlantılarını güçlendirecek.
 Bu yıl 14.’sü gerçekleştirilen olan Bursa Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı (BURTARIM) ile Bursa 9. Uluslararası Hayvancılık Ve Ekipmanları Fuarı kapılarını açtı. 16 Ekim Pazar gününe kadar Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak fuar, sektörün tüm dinamiklerini buluşturdu. 450’yi aşkın firmanın stant açtığı fuarı, bu yıl 300 bini aşkın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Ayrıca fuarda BTSO Ticari Safari Projesi kapsamında TÜYAP Bursa Fuarcılık işbirliğiyle 40’ı aşkın ülkeden Bursa’ya gelen 1000’i aşkın firma, Bursa’da iş bağlantıları kuracak. Fuarların açılış törenine, Vali Vekili Ergun Güngör, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Fahrettin Gülener ve Şükrü Çekmişoğlu ile sektör temsilcileri katıldı.
“SEKTÖRE DEĞER KATACAK”
BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, artan dünya nüfusuyla birlikte artan gıda ihtiyacının; tarım ve hayvancılık sektörünü en stratejik sektör haline getirdiğini söyledi. Remzi Topuk, tarım ve hayvancılık bakımından dünyada önemli bir yere sahip Türkiye’nin coğrafi ve iklimsel şartlar bakımından elverişli bir tarım ülkesi olduğunu söyledi. Topuk, “Bursa’ya değer katan fuarlarımız, 15 Temmuz darbe girişiminin oluşturduğu olumsuz algının da ortadan kalkmasını sağlıyor. Şimdiye kadar Ticari Safari Projesi ile farklı ülkelerden işadamlarımızı Bursa’ya getirdik. 75 ülkeden 7 bin’e yakın işadamı, Bursalı firmalarla buluşturarak, iş bağlantıları kurmasını sağladık. Son olarak düzenlenen Bursa Tarım Fuarlarının da ülke ekonomimizin ve sektörümüze değer katacağına inanıyorum” diye konuştu. Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Durali Koçak,  “Sektörümüz, son 10 yılda bütün alanlarda olduğu gibi yılda yüzde 2.3 büyüme gerçekleştiriyor. Bundan sonra da bu büyümesini sürdürecek. Ülkemizdeki 80 milyona yakın nüfusu, 30 milyon turisti besleyen sektörümüz, onlarca ülkeye de ihracat yapmaya devam ediyor. Bunu başarının mimarı olan Türk çiftçilerine müteşekkiriz” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat