Loading...

TAŞERON MÜJDESİ

Bursa 8 Aralık 2017 23:53
Videoyu Aç TAŞERON MÜJDESİ
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında binlerce taşeron işçisini ilgilendirecek haberi verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında binlerce taşeron işçisini ilgilendirecek haberi şöyle verdi: “Yaklaşık 900 bin çalışanımızı ilgilendiren taşeron işçilerimizle ilgili düzenlemeye değinmek istiyorum. Kamudaki 450 bin ile belediyeler ve il özel idarelerdeki 400 bin işçimiz, çalıştıkları yerlerdeki iktisadi teşebbüslerinde istihdam edilecekler. 23 bin mevsimlik işçilerin halen en fazla 5 ay 29 gün olan çalışma süreleri de 9 ay 29 güne kadar çıkartılabilecek. Yine kamuda 4C statüsünde çalışan kardeşlerimiz de 4B kadrosuna alınıyor. Böylece kamuoyumuzda uzun zamandır tartışılan bu meseleyi çözmüş oluyoruz. Bu arada komisyonlar, taşeronlar ortadan kalkıyor. Belediyelerde de iktisadi teşekküllerinin görevlisi olarak devam ediyor.”

“KADROLU OLACAKLAR”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da taşeron düzenlemesine ilişkin Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Merkezi yönetimde genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçe kapsamındaki idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile sosyal güvenlik kurumlarında alt işveren işçisi olarak çalışan tüm işçilerin, sürekli işçi kadrosuna alınacağını aktaran Bakan Sarıeroğlu, “Kamuda çalışan taşeron işçi kardeşlerimiz bundan sonra kadrolu işçi olacak” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat