Loading...

TATİL ZİLİ ÇALDI

Bursa 8 Haziran 2018 21:54
Videoyu Aç TATİL ZİLİ ÇALDI
A
a

2017-2018 eğitim öğretim dönemindeki toplam 560 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrenciler, karnelerini Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Vali İzzettin Küçük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın elinden aldı.

Bursa’yı sağlıklı geleceğe emin adımlarla taşımak hedefiyle eğitim kurumlarına desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Büyükşehir Belediyesi, karne heyecanı duyan öğrencileri yine yalnız bırakmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Bursa'da 36 bin öğretmen ve 560 bin çocuğumuz eğitim ve öğretim dönemini bitirdi. Eğitim hayatının eksikliklerini karşılamak adına, başta Büyükşehir Belediyesi olarak büyük gayret içerisindeyiz. Tüm çocuklarımızı kutluyorum" dedi.
 "ÜCRETSİZ KİTAP DAĞITILDI"
Kaliteli eğitimin genç nesillerin yetişmesi açısından önemini vurgulayan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, son 16 senede eğitim alanında çok önemli yeniliklere imza atıldığını ifade etti. Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, "Sadece Bursa'da bu sene toplam 6,5 milyon ücretsiz kitap dağıtımı yapıldı. Yine Bursa'da 750 olan okul adedi son 15 senede bin 750'ye ulaştı. Eğitimde kaliteyi daha arttırmak için bu alanda fark oluşturacağız" diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat