Loading...

TEGV'den eğitim

Yıldırım 5 Haziran 2017 16:16
Videoyu Aç TEGV'den eğitim
A
a

Yıldırım Belediyesi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)'na Milli Eğitim Bakanlığı onaylı programlarını ilçede uygulanabilmesi için destek verecek. TEGV gönüllüleri, Yıldırım'daki ilk ve ortaokul öğrencilerine Vakfın eğitim programlarını sunacaklar.

Yıldırım Belediyesi'de bu programların uygulanabilmesi için dershane temin edecek veya ilçedeki öğrencilerin TEGV Bursa Öğrenim Birimi'ne ulaşımlarını sağlayacak. 
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, eğitimin insan hayatında çok önemli yeri olduğunu söyledi. Yıldırım Belediyesi olarak Bu konuda çok hassas davrandıklarını vurgulayan Başkan Edebali,"Yıldırım'da mesleki teknik eğitime destek olmak için ilçemizdeki kamu kurumları ile bir iş birliği protokolü imzaladık. İlçemizdeki okullara spor malzemesi desteği veriyoruz. Evlatlarımızın TEOG’a daha iyi hazırlanmaları için her birine soru bankaları dağıttık. Şehir Pasaportu projemiz kapsamında ilçemizdeki öğrencileri şehrimizin kültürel ve tarihi mirasıyla buluşturduk, buluşturmaya devam ediyoruz. İlçemizdeki 60 binden çocuğumuzu tiyatro ile buluşturduk, buluşturmaya devam ediyoruz. İlçemizde eğitim standartlarının yükselmesi ve donanımlı nesiller yetişmesi için her türlü sorumluluğu üstlenerek elimizi taşın altına koymaktan kaçınmadık, bundan sonra da kaçınmayacağız. Bu kapsamda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile de her türlü çalışmaya hazırız. Çok güzel çalışmalarımız var. Yıldırım'daki öğrencilerimizin bu programlardan yararlanması için bize düşen ne ise yapmaya hazırız" dedi.
Kaynak : IHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat