Loading...

Tekirdağ’Da İnek Güzellik Yarışması

Türkiye 6 Eylül 2018 16:37
Videoyu Aç Tekirdağ’Da İnek Güzellik Yarışması
A
a

Düzenlenen İnek Güzellik Yarışmasının Sonucunda, Süleymanpaşa’Dan Ahmet Ere'in İneği 1’İnci, Malkara İlçesinden Metin Erdoğan'ın İneği 2’Nci, Süleymanpaşa’Dan Yaşar İbiş'in Yetiştirdiği İnek İse 3’Üncü Olurken, Yarışmada Dereceye Giren Diğer Yetiştiricilere De Çeşitli Hediyeler Dağıtıldı.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde, düzenlenen Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı etkinlikleri kapsamında "Holstein İnek" güzellik yarışması gerçekleştirildi.
İnek güzellik yarışmasının yapılmasındaki amacın çiftçileri hayvan bakımı konusunda bilgilendirmek ve damızlık hayvan yetiştirme konusunda teşvik etmek olduğunu dile getiren, Tekirdağ İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ergin Durgun, “Bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Bu inekler seçilerek bu yarışmaya geldi. İnekler 4 jüri tarafından değerlendirilecek. İneklerin burada damızlık özellikleri değerlendirilecek. Hayvanın meme, beden, ayak yapısı ve sütçülük özelliklerine bakılarak teknik bir değerlendirme yapılacak" şeklinde açıklamada bulundu.
Öte yandan, yarışmada birinci olan inek sahibi ile birlikte Almanya’da düzenlenecek olan bir tarım fuarına götürüleceği de kaydedildi.
Düzenlenen inek güzellik yarışmasının sonucunda, Süleymanpaşa’dan Ahmet Ere’in ineği 1’inci, Malkara ilçesinden Metin Erdoğan’ın ineği 2’nci, Süleymanpaşa’dan Yaşar İbiş’in yetiştirdiği inek ise 3’üncü olurken, yarışmada dereceye giren diğer yetiştiricilere de çeşitli hediyeler dağıtıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat