Terminallerde Bayram Yoğunluğu

Bursa 9 Eylül 2016 10:46
Videoyu Aç Terminallerde Bayram Yoğunluğu
A
a

Bayram Tatiline Sayılı Saatler Kala, Erken Yola Çıkanlar Bursa Terminali'ne Akın Etti. Ek Seferlerle Talepleri Karşılamaya Çalışan Firmalar, 9 Günlük Tatil Dönüşünde İse Erken Rezervasyon İçin Vatandaşları Uyardı.

Bayram tatiline sayılı saatler kala, erkenden yola çıkanlar Bursa Terminali’ne akın etti. Ek seferlerle talepleri karşılamaya çalışan firmalar, 9 günlük tatil dönüşünde ise erken rezervasyon için vatandaşları uyardı.
Bayram tatilinin 9 gün olmasıyla beraber aile ve akraba ziyaretlerinin yanı sıra tatil planları yapanlar erkenden Bursa Terminali’ne akın etti. Tatile saatler kala tükenen bilet taleplerine firma sahipleri ek seferlerle cevap vermeye çalıştı. Ailesi ve akrabalarının yanına gidenlerin yanı sıra, Bursalılar en çok Akdeniz ve Ege kıyılarını tercih etti. Yıllık tatil, okulların açılması ve bayram tatilinin bitimi ile birlikte dönüşlerin yoğun olacağına dikkat çeken firma yetkilileri, vatandaşları erken rezervasyon konusunda uyardı.
Bursa Terminali’nin diğer bayram dönemlerinden daha fazla yoğunluk yaşadığını ifade eden Pamukkale Turizm Bursa Bölge Müdür Yardımcısı Hamit Ocak, “Tatilciler ağırlıklı olarak güney sahillerine akın ediyor. Yolcuların taleplerini karşılamaya çalışıyoruz. Bayram tatilinin başlayacağı bugün, yoğun mesai harcıyoruz. Bu yoğunluktan biz memnunuz. Beklediğimiz yolcu sayısına ulaştık. Şu anda düzenlediğimiz ek seferlere yolcu alıyoruz” diye konuştu.
Ocak, “Okulların açılması ve yaz sezonunun da sona ermesiyle birlikte dönüşlerin daha yoğun olacağına düşünüyoruz. Bu yüzden tatil dönüşü tüm vatandaşlarımızın erken rezervasyon yapmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü yaşanan yoğunlukta onlar daha çok sıkıntı çekiyor. Hem özel araçlarıyla, hem otobüsle seyahat edenler dönüşü bir gün önce yaparlarsa kimse zor durumda kalmaz. Dönüş biletlerinde bile bazı bölgelerde tükenmeler oldu. Oralara ek seferler düzenleyeceğiz" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat