Tevfik Topçu: "Başka Türkiye mi var?”

Bursa 16 Eylül 2016 20:09
Videoyu Aç Tevfik Topçu: "Başka Türkiye mi var?”
A
a

MHP il başkanlığının düzenlemiş olduğu bayramlaşma töreninde il başkanı Tevfik Topçu’nun “uyumanın değil, ayağa kalkarak memleket meselesi üzerine el koyma zamanıdır" sözleri damgasını vurdu.

Ülkenin bekası için bir süre günlük meselelerle ilgili politika yapmayacaklarını açıklayan Topçu “ Kimse zannetmesin ki ; yerel konularda politika- siyaset konularında konuşmuyorsak, sustuk-uyuduk!. MHP kadroları hiç şimdiye kadar olmadığı kadar yoğun bir tempo ile 24 saat durmadan büyük bir özveri çalışıyor. İlçe teşkilatlarımız ve belediye meclis üyelerimiz bize haftalık olarak yapmış oldukları çalışmaları raporlar halinde getiriyor, ilgili resmi kurumlar nezninde sorunlar konusunda paylaşımlarda bulunuyoruz. Malumunuz şu anda ülkenin ana meselesi FETÖ soruşturmaları.
ACELE ALINAN KARARLAR
Mesaimizin büyük bir çoğunluğu işten el çektiren vatandaşlarımızın sorunları. Şikayetlerini dinliyor notlarımızı alıyoruz. Bazıları işlerine geri döndü. Hükümetin bu FETÖ ile mücadelesinde almış olduğu kriterlerinde büyük bir acele ile davrandığını gördük. Gördük ki;Valilik bünyesinde oluşturulan ve iktidar partisi tarafından takibi yapılan komisyonda partimizin de olması gerekliliğini de anlamış olduk. Yapılan tasfiyelerin gerçek FETÖ ile bağlantısı olan insanların değil, kısmi ilişkilendirilebilecek bazı vatandaşlarımızın olduğu gerçeğini onları dinlediğimizde yaşadık. Acele ile alınan kararlar, bin yıllık geleneği olan bir devletin tüm kodlarını mahveder.
SAHİP ÇIKALIM
 MHP bunun bilinci ile hareket etmektedir. O yüzden yeni düşmanlar yaratarak, toplumu pasifize etmek yerine, vicdanını başka ellere teslim etmemiş, tüm vatanseverlerle birlikte bu yolu beraber aşmalıyız. Komşularımızdan göç kabul ediyoruz. Geçmişteki ilişkilerimiz nedeni ile bakımlarını bile karşılıyoruz. Ancak bu ülke Allah korusun karışırsa gidebileceğimiz bir başka Türkiye yok. Ülkemize sahip çıkmalıyız” İfadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat