Tijen Karaş Uludağ Üniversitesi’nde

Bursa 30 Ekim 2016 19:43
Videoyu Aç Tijen Karaş Uludağ Üniversitesi’nde
A
a

TRT’de 15 Temmuz gecesi zorla darbe bildirisi okutulan haber spikeri Tijen Karaş, o gece yaşadıklarını ve hissettiklerini Uludağ Üniversitesi öğrencilerine anlattı.

Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu’nun davetlisi olarak Bursa’ya gelen TRT Haber Spikeri Tijen Karaş, Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde büyük ilgiyle karşılanınca salon tıklım tıklım doldu ve öğrencilerin bir kısmı dışarıda kaldı. Darbe girişiminin yapıldığı gece yaşadıklarını ve sonrasında bundan nasıl etkilendiğini anlatan Tijen Karaş, o gece meslek hayatının en kötü gecesini yaşadığını söyledi. Başından geçenleri anlatırken zaman zaman duygulandığı gözlenen Tijen Karaş, artık darbe gecesini anlatmak istemediğini, medya ve gazetecilik üzerine konuşmayı tercih ettiğini belirtti.
“BEN ORTAOKULA KADAR KEKEMEYDİM”
Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Tjien Karaş, kariyerini anlatırken küçük bir sırrını da öğrencilerle paylaştı. “Aslında ben ortaokula kadar kekemeydim” diyen Karaş, “Bu meslek sayesinde kendimi geliştirerek yavaş ve hızlı konuşmayı öğrendim, itiraf ediyorum” dedi. Ortaokul sırasında, TRT Arı Stüdyolarında Müge Oruçkaptan’ı izledikten sonra hep onun gibi olmayı istediğini, 15-16 yaşlarında kısa bir süre modellik yaptığını, sosyoloji eğitiminden sonra da sunuculuğa başladığını anlatan Tijen Karaş, “TRT’de müzik eğlence programlarında çalıştım ama haberlere geçmeyi hep çok istedim. Sonra ne gerekiyorsa yaptım. Oturarak başarıya ulaşan tek canlı tavuktur” dedi.
“ÇALIŞMAK ZORUNDASINIZ BAŞKA YOLU YOK”
Meslek hayatlarında öğrencilere çok okuyup kendilerini yetiştirmelerini ve cesur olmalarını tavsiye eden Tijen Karaş,  “Çalışmak zorundasınız başka yolu yok. Hiç kimseye hiçbir şey tepeden gelmiyor. Kendinizi donatın, okuyun, yabancı dili en iyi şekilde öğrenin. Türkçeyi çok iyi bilin. Beden dilini öğrenin. Kendi sesinizi kaydedin ve dinleyin, tonlamalara, vurgulara dikkat edin… Ve cesur olun. Cesur olun derken, cahil cesaretini kastetmiyorum.  Kendinizi bilgi ve donanım olarak hazır hissetmediğiniz halde bazı noktalara gelirseniz, günün birinde patlama riskiniz vardır. Cahil cesareti ile hareket ederseniz kaş yapayım derken göz çıkartırsınız. Kendinizi yeterli hissetmediği zamanlarda yapılan teklifleri kabul etmeyin” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat