Loading...

Tokat’Ta Hedef 1 Milyon Turist

Türkiye 17 Nisan 2018 14:37
Videoyu Aç Tokat’Ta Hedef 1 Milyon Turist
A
a

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Reşadiye Standında Keşkek Güdülledi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, turizm haftası dolayısı ile düzenlenen etkinlikte hedeflerinin 1 milyon turist olduğunu söyledi.
Tokat’ta Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’nda kaymakamlık ve belediyelerin kurduğu stantların açılışı yapıldı. İlçeler el sanatları, yörelerin kültürel dokusu ve yemek kültürünü tanıtığı etkinlikte halk oyunları ekipleri gösteri yaptı. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ellik oyununa eşlik etti. Tokat Valisi Ömer Toraman başta olmak üzere protokol üyeleri Reşadiye standında keşkek güdülledi. Niksar standında ise ödüllü Kaval Ustası Yaşar Güç, kaval çalarak hünerlerini sergiledi.

Hedef 1 milyon turist
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat’ın tarihi, doğası, kültürü, örf, adeti ve gastronomisi ile Türkiye’de tanınan bir kent olduğunu kaydetti. Tokat’ta hedeflerinin 1 milyon turist olduğunu belirterek, "Bu hedef çok büyük bir hedef değil. Kademeli olarak önce 500 bin sonra 750 bin, 1 milyon hedefini ortaya koymalıyız. Meydan, Halit Sokağı, 900 adımda 900 eser, Sulu Sokak tarihi kent, şehir müzesi, kanal Tokat birer turizm projesidir" dedi.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem Çakır, ilçelerin katkıları ile düzenlenen etkinliğe vatandaşların ilgisinden memnun olduklarını kaydetti.
Tokat’ın ve ilçelerinin birbirinden güzel elişi ürünleri, yemek kültürü ve halk oyunlarının sergilendiği etkinliklere vatandaşların ilgisi gün boyu devam etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat