Torunları 15 Temmuz’u anlattı, dedeler ve nineler gözyaşlarını tutamadı

Gürsu 20 Kasım 2016 15:37
Videoyu Aç Torunları 15 Temmuz’u anlattı, dedeler ve nineler gözyaşlarını tutamadı
A
a

Bursa Gürsu Belediyesi'nin düzenlediği resim ve şiir yarışmasıyla ilk ve orta okul öğrencileri, 15 Temmuz’u anlattı. Düzenlenen sergide nineler ve dedeler gözyaşlarına boğuldu.

Gürsu  Belediyesi 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı milletin gösterdiği onurlu mücadeleyi anlatan resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenledi. Yarışmaya Gürsu  ilçesindeki ilk ve orta okullarda okuyan öğrenciler katıldı.
ÖĞRENCİLER NİNE VE DEDELERİNİ GÖZYAŞLARINA BOĞDU
Büyük beğeni toplayan öğrenciler nine ve dedelerini gözyaşlarına boğdu. Gürsu Belediyesi tarafından 15  Temmuz’un  anlatıldığı kısa filmi izleyen vatandaşlar da gözyaşlarını tutamadı.
"GÖRDÜK Kİ, AİLE VE ÖĞRETMENLERİMİZ  ÇOK GÜZEL GENÇLER YETİŞTİRMİŞ GENÇLERİMİZİN VATANINA  NASIL SAHİP ÇIKTIĞINI GÖRDÜK"
 Düzenlenen yarışmada derece alan öğrenciler altınla ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Yarışmaya 10 bin tane şiir ve kompozisyon başvurusu oldu. İnşallah bundan sonra yetiştireceğimiz nesilleri 15 Temmuz bilinciyle yetiştireceğiz. 15 Temmuz’dan önce geçlerimiz nereye  gidiyor diye soruluyordu. 15 Temmuz gecesi gördük ki, aile ve öğretmenlerimiz çok güzel gençler yetiştirmiş. Gençlerimizin vatanına nasıl sahip çıktığını gördük. Ben  bu  güzel  gençleri yetiştiren ailelere teşekkür ediyorum” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat