Loading...

Trabzon’Da İki Hayat Kurtardı, Adı Kulp’Ta Parka Verildi

Türkiye 15 Şubat 2018 17:02
Videoyu Aç Trabzon’Da İki Hayat Kurtardı, Adı Kulp’Ta Parka Verildi
A
a

Trabzon’Da Serinlemek İçin Girdikleri Suda Boğulma Tehlikesi Geçiren İki Kişiyi Kurtardıktan Sonra Boğularak Hayatını Kaybeden Onur Gülertürk’Ün Adı, Diyarbakır’In Kulp İlçesinde Yapımı Tamamlanan Parka Verildi.

Trabzon’da serinlemek için girdikleri suda boğulma tehlikesi geçiren iki kişiyi kurtardıktan sonra boğularak hayatını kaybeden Onur Gülertürk’ün adı, Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde yapımı tamamlanan parka verildi.
Kulp Belediyesince, Turgut Özal Mahallesi’nde yapılan parkın açılışı yapıldı. 23 Temmuz 2017’de, Trabzon’un Ortahisar ilçesinde serinlemek için girdikleri suda boğulma tehlikesi geçiren iki kişiyi kurtardıktan sonra boğularak hayatını kaybeden Onur Gülertürk’ün adının verildiği parkın açılışı törenle yapıldı. Törene, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Fatih Dülgeroğlu ve ilçe protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Dülgeroğlu, mahalledeki iki park projelerinden birinin açılışını yaptıklarını belirterek, “Bu parkımız ismini, Trabzon’da yaşayıp boğulmak üzere olan bu yörenin iki gencinin hayatını kurtarıp, boğularak hayata veda eden yüreği geniş merhum kardeşimiz Onur Gülertürk’ten almaktadır. Kulp esnaflarınca başkanlığımıza yapılan yoğun talep üzerine bizler de belediye yönetimi olarak aldığımız kararla ismini bu parkımıza verdik. Hayırlı uğurlu olsun. Başkalarının hayatını kurtarmak için hayatını kaybeden Gülertürk’ün yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyor, kendisini rahmet, özlem ve minnetle anıyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından parkın açılışı yapıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat