Loading...

Trabzon’Un Maçka İlçesinin Kurtuluşunun 100. Yıl Etkinlikleri

Türkiye 15 Şubat 2018 18:03
Videoyu Aç Trabzon’Un Maçka İlçesinin Kurtuluşunun 100. Yıl Etkinlikleri
A
a

Törende Konuşan Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, "Bu Vatanın Her Karışında Şehitlerimizin Kanı Vardır. 100 Yıldır İstikbal Mücadelesi Vermekteyiz. Ne Zaman Türkiye Cumhuriyeti Canlanıyor, Milleti İle Bir Araya Geliyor Ve İstikbal Mücadelesi Emin Adımlar İle Yapmaya Başlıyor. İçeriden Ve Dışarıdan Hainler Saldırıyor" Dedi.

Trabzon Maçka ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl törenleri çeşitli etkinlikler ile kutlandı.
Düzenlenen törene Maçka Kaymakamı Orhan Aktürk, Belediye Başkanı Koray Koçhan, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, AK Parti İlçe Başkanı Sedat Kongur, İlçe Jandarma Kıdemli Başçavuş Ahmet Dağaşan, Siyasi Partilerin temsilcileri, daire amirler ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, "Bu vatanın her karışında Şehitlerimizin kanı vardır. 100 yıldır istikbal mücadelesi vermekteyiz. Ne zaman Türkiye Cumhuriyeti canlanıyor, milleti ile bir araya geliyor ve İstikbal mücadelesi emin adımlar ile yapmaya başlıyor. İçeriden ve dışarıdan hainler saldırıyor, bizlerde bu vatanı müdafaa ediyoruz. Bu mücadele hale devam ediyor. Bunun son örneğinin birlikte yaşadık. 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında, belediyemizin önünde ki bu meydanda binlerce insan toplandı. Nasıl dedelerimiz Çanakkale de bombalara, mermilere karşı göğsünü siper ettiyse, 15 Temmuz hain darbe girişiminde de milletimiz aynı mücadeleyi verdi. Şimdi Afrin’de olduğu gibi bu mücadele devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti devleti İslamın son kalesidir. Milletiyle, Askeriyle, Cumhurbaşkanıyla bu ordu İslamın son ordusudur" dedi.
Belediye Başkanı Koray Koçhan’ın konuşmasının ardından şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Maçka Kaymakamı Orhan Aktürk tarafından verildi. Mehter Takımı’nın gösterisi büyük ilgi toplarken, Maçka Belediyesi 2.Ulusal Fotoğraf yarışması kapsamında ödül kazanan fotoğrafçılara ödülleri verilerek tören son buldu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat