Trafiğe 25 milyonluk neşter

Bursa 13 Kasım 2016 19:08
Videoyu Aç Trafiğe 25 milyonluk neşter
A
a

Mudanya kavşağının Dikkaldırım’a bağlantısını sağlayacak olan yol ile aynı zamanda 3 ana aksın kesiştiği noktada yaşanan trafik sorunu yeni köprülü kavşak ve bağlantı yolu çalışmaları ile çözüme kavuşuyor.

Mudanya kavşağının yenilenerek hizmete açılmasının ardından bu kavşağın Dikkaldırım’a bağlantısını sağlayacak olan yol ile aynı zamanda 3 ana aksın kesiştiği noktada yaşanan trafik sorunu Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 25 milyon liralık köprülü kavşak ve bağlantı yolu çalışmaları ile çözüme kavuşuyor.  Yatırım bütçesinin yüzde 70’ine yakınını ulaşım projelerine ayıran, raylı sistem, yol genişletme ve yeni yol açma, köprü ve kavşak imalatları ile trafiği sorun olmaktan çıkarmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Hüdavendigar Kent Parkı’nın kuzeyinde 3 ana aksın kesiştiği noktaya köprülü kavşak kazandırıyor. Hayran Cadde, Mihraplı Cadde ve Beşevler’den gelen trafiğin kesişme noktasında yapılacak Mihraplı Köprülü Kavşağında incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent içi ulaşımın rahatlatılması, trafiğin kesintisiz sağlanması konusunda gerekli tüm adımları attıklarını söyledi.

“EN KISA ZAMANDA BİTİRECEĞİZ”
Mudanya kavşağı hizmete açılırken, bir yandan da bunun uzantısı olan noktalarda yapılacak çalışmaları başlattıklarını dile getiren Başkan Altepe, “Hüdavendigar parkının kuzeyinde, bir yanda Beşevler Odunluk bölgesinden gelen yol, bir yandan Mihraplı Caddemiz bir yandan da hayran cadde geliyor. Özellikle bölge yoğun bir bölge, 3 aks da yoğun bir aks. Mudanya Kavşağından yeni kol ile Dikkaldırım bölgesine gelecek trafiğin de önemli bir yükü olacak. Yol ve köprü çalışmaları başladı. Hem Beşevler’den gelen, hem Dikkaldırım’dan gelen hem de stadyum önünden gelen trafik kesintisiz bir şekilde akacak. Sadece bu kavşak ve bağlantı yolu için 25 milyon liralık yatırım yapıyoruz. En kısa zamanda bitirmeyi amaçlıyoruz. Çalışmalar sırasında halkımızın sorun yaşamaması için geçici olarak Hüdavendigar Parkı içinden geçiş verdik. Çalışma kapsamında Mudanya Kavşağı’ndan Bursa istikametine gelirken mevcut köprü de genişletilmiş olacak. Bursa istikametine ayrılanlara ilave iki şerit olacak. Sinyalizasyonun da kalkmasıyla birlikte trafik kesintisiz şekilde akacak” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR


Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat