Loading...

Trafik çilesi bitiyor

Bursa 3 Şubat 2018 00:00
Videoyu Aç Trafik çilesi bitiyor
A
a

Hemşehri derneklerinin temsilcileriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sıkı denetim ve küçük dokunuşlarla trafikte yoğunluğu yılsonuna kadar yüzde 40 azaltmayı planladıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 25 hemşehri derneğinin temsilcisiyle buluştu. Aktaş yaptığı açıklamada, Bursa’daki trafik yoğunluğunu yılsonuna kadar yüzde 40 oranında azaltmayı hedeflediklerini ifade etti. Yaşanan sıkıntının tek bir sebebinin bulunmadığını, yetersiz yollar, araç akışını engelleyen binalar, şehrin doğu hattında çalışan minibüsler, özel halk otobüsleri ve çeşitli nedenlerin şehri bu kronik problemle baş başa bıraktığını söyleyen Başkan Aktaş, sıkı denetim ve küçük dokunuşlarla trafik yoğunluğunu ilk etapta azaltmayı düşündüklerini vurguladı.

YATAY YAPILAŞMA VURGUSU

Başkan Aktaş, konuşmasında, kentsel dönüşüm çalışmalarından da bahsetti. Bursa’da önceki dönem 0.50 emsal verilerek bazı bölgelerde yüksek katlı kentsel dönüşüm çalışmalarının önünün açıldığını ifade eden Başkan Aktaş, yeni dönemde bunun mümkün olmadığını söyledi. Aktaş, “0.50 emsal vererek, yüksek katlı yapılaşmanın önünü açmamalıyız. Bunun yerine yatay, nüfus artışıyla uyumlu sosyal donatı alanlarının da hesaba alındığı çalışmaların içerisinde olmalıyız. Bunun sonucunda Bursa büyüyecekse büyüsün. Bursa büyümediği takdirde, sorunlarımız büyüyor” diye konuştu.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat