Loading...

Trump’A Şiirli Suç Duyurusu

Asayiş 15 Şubat 2018 13:20
Videoyu Aç Trump’A Şiirli Suç Duyurusu
A
a

Sivil Toplum Dernekler Birliği Ve Düşünen Beyinler Federasyonu, Amerika Birleşik Devletleri (Abd) Başkanı Donald Trump Hakkında, Terör Örgütlerine Silah Sağladığı İddiasıyla İzmir’De Suç Duyurusunda Bulundu.

Sivil Toplum Dernekler Birliği ve Düşünen Beyinler Federasyonu, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump hakkında, terör örgütlerine silah sağladığı iddiasıyla İzmir’de suç duyurusunda bulundu. Topluluk, suç duyurusunda bulunduktan sonra Amerika’yı eleştiren bir de şiir okudu.
Sivil Toplum Dernekler Birliği ve Düşünen Beyinler Federasyonu Genel Başkanı Sacit Celayir ve üyeler, İzmir Adliyesine gelerek ABD Başkanı Donald Trump hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Terör örgütlerine silah sağladığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunduklarını belirten topluluk, ABD’yi eleştiren şiir okudu.

“Devletimizin yanındayız”
Sivil Toplum Dernekler Birliği ve Düşünen Beyinler Federasyonu Genel Başkanı Sacit Celayir, “Amerika tarafından sırtımızdan vurulduğumuzu anladığımız an terör örgütüne vermiş oluğu destek nedeniyle Amerika’ya acı tattırmak için suç duyurusunda bulunduk. Bu suç duyurusu Amerika’nın tüzel kişiliğine değil, Trump’ın kendisine ve ilgili bakanlarına, genel kurmay başkanına ve dış işleri bakanınadır. Amerika bizim Türk vatandaşlarımızı yargılayabiliyorken bizim böyle bir hamle yapmamamız uygun olmazdı. Biz karınca misali adımımızı attık. Sonuna kadar devletimizin yanındayız. Biz örnek teşkil etmek istedik. Tüm vatandaşlardan da bu duyarlılığı göstermelerini bekliyoruz” dedi.
Topluluğun okuduğu şiirde şu ifadeler yer aldı:
Amerika, Amerika; ‘dostum’ dedin, düşman çıktın
Terörist kıyafetleri ile Mehmetçiğimize kurşun sıktın
O yüzden ki biz sana davacıyız
Bu haklı davamızda emin ol ki kazanacağız
Çek o kanlı elini sırtımızdan, taşırma sabrımızı
Bizim için çiçekli yoldur ölüm, içtik andımızı
7’den 70’e teyakkuzdayız
Amerika haberin olsun devletimizin yanındayız
1000
icon
İsmail TOSUN cami dernek başkanı 21 Şubat 2018 23:01

Katil ABD Türk vatandaşlarını nasıl yargılamaya cüret ediyorsa Türk adaleti de ABD yetkililerini yargılamalı ve dersini vermelidir

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat