Loading...

TSK, Afrin'e havadan bildiri attı

Türkiye 16 Mart 2018 12:02
Videoyu Aç TSK, Afrin'e havadan bildiri attı
A
a

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin’de sivil halka yönelik Arapça ve Kürtçe bildiri dağıttı. Bildiride, terör örgütlerine karşı birlik çağrısı yapılırken, Afrin’den ayrılmak isteyen sivil halkın TSK’nın garantisi altında olacağı belirtildi.

TSK, PKK/PYD-YPG, DEAŞ terör örgütleri tarafından Afrin’de kalkan olarak kullanılan sivil halkın Afrin’den güvenli bir şekilde ayrılması için havadan Arapça ve Kürtçe bildiriler attı. TSK’nın attığı bildiri şöyle:
“Değerli Afrinli kardeşlerimiz, PKK/PYD/YPG, DEAŞ terör örgütleri yıllardır size ve bize maddi ve manevi zararlar veriyor. Sizleri evinizden, yurdunuzdan, sevdiklerinizden mahrum ettiler. Teröristlere dur demenin zamanı geldi. Tek hedefimiz, size eziyet eden terör örgütleridir.Teröristlerden, terörist mevzi ve barınaklardan uzak durun. Sizi ve çocuklarınızı kalkan olarak kullanmalarına izin vermeyin. Afrin’den ayrılmak isteyenler TSK’nın garantisi altında olacaklardır.Teröristler tarafından zorla silah altına alınanlar, sizler de en kısa zamanda silahlarınızı bırakıp evlerinize dönün. TRT Radyosunu dinleyin.”  
Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat