Loading...

Tsk’Nın Afrin Harekatı

Türkiye 21 Ocak 2018 23:38
Videoyu Aç Tsk’Nın Afrin Harekatı
A
a

Gaziantep Sanayi Odası (Gso) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’Nin (Tsk) Suriye’De, “Dost Ve Bölge Halkını Baskı Ve Zulümden Kurtarmak" Amacıyla “Zeytin Dalı” İsmiyle Başlattığı Harekatı Değerlendirdi.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’de, “dost ve bölge halkını baskı ve zulümden kurtarmak" amacıyla “Zeytin Dalı” ismiyle başlattığı harekatı değerlendirdi.
Konukoğlu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır” sözünün, Zeytin Dalı harekâtına Türk milletin bakış açısının şablonu olduğuna vurgulayarak, “Allah kahraman ordumuzu muzaffer eylesin. Yüreğimiz kahraman ordumuzun her bir ferdinin burnu kanamadan harekâtı tamamlaması için atıyor” dedi. "Gün, her türlü siyasi ve ekonomik değerlendirmeyi bir kenara bırakıp, milletçe bir ve beraber olma, dayanışma, kucaklaşma ve kenetlenme günüdür” diyen Konukoğlu, Zeytin Dalı harekatının başarısının, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası ve haklılığından kaynaklanan gücünün “yedi düvele” bir kez daha ispatlanması anlamını taşıyacağını söyledi. Suriye halkının Türk milletinin komşu olmaktan öte dost ve kardeş olduğuna dikkati çeken Konukoğlu, “Zeytin Dalı harekâtı, Türkiye’nin güvenliği için olduğu kadar, Suriye halkının da huzur ve güveni açısından önem taşıyor” diye konuştu.
Konukoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın şahsında harekatı planlayan, karar veren ve gerçekleştiren sivil - asker herkesin kahraman olduğuna vurgu yaparak, teşekkür etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat