Turizmin merkezi Uludağ sezona hazır

Bursa 29 Kasım 2016 09:34
Videoyu Aç Turizmin merkezi Uludağ sezona hazır
A
a

Kış turizminin merkezi Uludağ’da tüm hazırlıklar tamlanarak sezona hazır hale getirildi. Çalışmalarının tamamladığı tatil cenneti Uludağ’da kış sezonuna yepyeni bir vizyonla giriliyor.

Kış turizminin merkezi Uludağ’da tüm hazırlıklar tamlanarak sezona hazır hale getirildi. Tatil cennetinde 40 yıllık işletmecilik yapmakta olan Hayri Yazıcı, yaz aylarında Uludağ’da hummalı bir çalışma ile otel ve konaklama tesislerindeki eksiklerin giderildiğini belirterek şunları söyledi: “Her sezon öncesi olduğu gibi bu sezon öncesinde de birçok konaklama tesisinde yaz ayları süresince başlatılan onarım ve yenileme çalışmalarının tamamladığı tatil cenneti Uludağ’da kış sezonuna yepyeni bir vizyonla giriliyor. Uludağ’da iki bölgede hizmete açık olan konaklama tesislerinde yatak sayısının arttırılmasıyla beraber birçok tesisinde yenilenme çalışmaları tamamlanarak yeni sezona hazır hale getirilmiş durumda” dedi.

“BEKLENTİ YÜKSEK”
Yazıcı otel işletmecilerinin yeni kış sezonunda beklentilerinin yüksek olduğuna dikkat çekerek, Hayri Yazıcı, ”Rusya ile yaşanan uçak krizinin çözüme kavuşturulmasıyla birlikte bu ülkeden gelecek olan tatilci sayısı da artarak, konaklama ücretleri geçen sezona göre de artış olmayacak. Ayrıca yurtiçi tatilcilerin erken rezervasyon yaptırmaları halinde indirimli tatil sepetinden yararlanabilecekler” dedi. Tatil cenneti Uludağ’a bu sezon kar yağışının erken başlamış olması tesis yöneticilerini sevindirdiğini anımsatan Yazıcı, ”Kar yağışının devam etmesi durumunda otellerdeki doluluk oranlarının artacağı görüşündeyim. Beklentinin yüksek olduğunu işletmeciler özellikle Rus turistlerin taleplerinin gelmeye başladığını arttırılan yatak sayısı ile kış sezonu süresince sıkıntı yaşanmayacak” dedi. Yurdun çeşitli bölgelerinden Uludağ’a tatil için gelecek olanların en kusursuz ve aksamaya neden olmadan ağırlanacaklarını savunan tesis yöneticileri tatilcilerin yılbaşı ve Sömestr tatili için erken rezervasyon yaptırmaları halinde indirimli tatil sepetinden yararlanabilecekleri hatırlattılar.

ERKEN REZERVASYONA İNDİRİM
Resmi açılışı 13 Aralık’ta yapılacak olan kayak merkezi Uludağ’da tatilcilere erken rezervasyon yaptırmaları halinde yüzde 20 ila yüzde 30 oranlarında indirimin söz konusu olduğuna dikkat çeken otel işletmecileri, tesislerin diğer hizmetleri çerçevesinde örneğin kayak pistleri, kafe, disko ve diğer animasyonlardan yararlanabileceklerini de hatırlatarak zaman kaybetmemeleri konusunda uyarıyorlar. Erken rezervasyon çerçevesinde indirim uygulayacak oteller ve uygulanacak olan fiyatları yüzde 20 ila yüzde 30 oranlarına ulaşıyor.

GÜNLÜK TATİLCİLER
Uludağ’a günlük gelen tatilcilerin çoğunluğunun üniversite öğrencileri olduğuna dikkat çeken yetkililer oteller bölgesine teleferik ile ulaşıyor olmalarının büyük avantaj olduğunu belirterek özellikle yoğun kar yağışı sonrasında dağ yolunun kapanmasından etkilenmeyeceklerini belirtiyorlar. Özel araçları ile seyahat edecek tatilcilere de dikkatli olmalarını önerisinde bulunan yetkililer, araçlarında çekme halatı, takoz ve zincir bulundurmaları tavsiyesinde bulunuyorlar. Günlük tatilcilerin sıkıntı yaşamaları için dikkatli olmaları ve kayak kıyafeti, kayak, kızak ve diğer malzeme kiralarken karşılığında ödeyecekleri tutarları incelemeleri gereğine dikkat çekiliyor.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat