Loading...

Türkiye Gençler Serbest Güreş Şampiyonası Çorum’Da Yapılacak

Spor 15 Şubat 2018 19:52
Videoyu Aç Türkiye Gençler Serbest Güreş Şampiyonası Çorum’Da Yapılacak
A
a

Çorum Belediyesi Ev Sahipliğinde Yapılacak Şampiyona İçin Belediye Başkanı Zeki Gül Ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Arasında İşbirliği Protokolü İmzaladı.

Türkiye Gençler Serbest Güreş Şampiyonası Çorum’da yapılacak.
Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak şampiyona için Belediye Başkanı Zeki Gül ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın arasında işbirliği protokolü imzaladı.
Belediye Başkanı Zeki Gül yaptığı açıklamada, 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında Çorum Belediyesi ile Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı işbirliği ile Gençler Serbest Güreş Şampiyonası’nın Çorum’da yapılacağını söyledi.
Şampiyonaya çeşitli illerden katılacak olan sporculara Çorum’u en güzel şekilde tanıtmak, Çorum’un amatör sporuna katkı sağlamak istediklerini dile getiren Gül, “İlimizde belli bir seviyeye ulaşmış olan güreş sporunu üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz. Adil Candemir, Mahmut Atalay, Tevfik Kış, Nazmi Avluca gibi dünyaca tanınan güreşçiler yetiştirilmesini istiyoruz” dedi.
Çorum Belediyesi’nin her zaman ata sporu güreşe büyük destekler verdiğini dile getiren Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın da, Çorum’un bu şampiyona da ev sahipliği yapmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
Aydın, şampiyonaya verdikleri desteklerden dolayı Başkan Gül’e teşekkür etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat