Türkmen: İşimiz gücümüz istihdam

Bursa 17 Temmuz 2017 22:06
Videoyu Aç Türkmen: İşimiz gücümüz istihdam
A
a

İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, “2017 yılı için Bursa ilimize verilen artı istihdam hedefi 80 bin olup, bugün itibariyle yaklaşık 45 bin artı istihdam gerçekleşmiştir” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, Yeni Marmara Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, kurumunun çalışmalarını ve gelecekteki plan ve programları anlattı. Bursa İŞKUR olarak Milli İstihdam Seferberliği kapsamındaki faaliyetlerinden bahseden Türkmen, “Ülkemizin 2023 hedefleri çerçevesinde aktif işgücü eğitim programlarıyla işgücünün niteliğinin artırılması, işsizliğin azaltılması, istihdamın korunması gibi son derece önemli görevler üstlendik” dedi.
 
İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARI

Milli İstihdam Seferberliğinin en önemli argümanı olan İşbaşı Eğitim Programı’ndan da bahseden Türkmen, “İşbaşı Eğitim Programı, işsizlerin ve öğrencilerin işyeri bünyesinde mesleki deneyim ve tecrübe kazanmalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir aktif işgücü eğitim programdır. Nitelikli işgücü temininde zorlanan işverenler,  programa başlattıkları işsizlerin işyerlerinde belli bir süre eğiterek ve de gözlemleyerek işe alma konusunda isabetli bir karar verebilmektedir” diye konuştu.
 
Kaynak : ÖZLEM ATAÇ/ ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat