Loading...

Uluslararası İmam Hatip Lisesi öğrencileri gazetemizde

Bursa 23 Aralık 2017 11:28
Videoyu Aç Uluslararası İmam Hatip Lisesi öğrencileri gazetemizde
A
a

Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz ve gazetecilik hakkında bilgi aldı.

Manevi değerleri özümsemiş bilimsel düşünen uluslararası düzeyde dünyaya değer katan idealist bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin 10 öğrencisi, 2 öğretmeniyle birlikte gazetemizi ziyaret etti.Gazetemiz ve gazetecilik hakkında Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Onur Genç ve Genel Koordinatörümüz Hasan Karabulut’tan bilgi alan öğrenciler, meslek hakkında merak ettikleri soruları sordular.
Haberlerin toplanması, hangi kaynaklardan yararlanıldığı, gazetecilik mesleğinde karşılaşılan zorlukların neler olduğu ve bunlarla nasıl başa çıkıldığı, gazete sayfalarında nelere dikkat edildiği ve haber dağılımının nasıl yapıldığı, yerel gazetelerin ulusal gazetelerden farkının ne olduğu konularında sorular sorarak kafalarındaki soru işaretlerini giderdiler.
 Karşılıklı bilgi aktarımının ardından Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Onur Genç ile birlikte haber yazımı, editörlük, sayfa tasarımı, tashih, sosyal medya bölümlerini tek tek gezerek, aldıkları öğrendiklerini uygulamalı olarak görme olanağını buldular.

 Ziyaret sonrasında tatlı ikram ettiğimiz Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, gazetemize teşekkür etti.

 
Kaynak : YUNUS KANAT /ÖZEL HABER
1000
icon
Talha 24 Aralık 2017 09:56

Çok güzel bir ağırlamaydı teşekkür ederiz

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat