Üniversite ile büyürüz

İnegöl 21 Aralık 2016 18:08
Videoyu Aç Üniversite ile büyürüz
A
a

Şirin Hatun Kız Yurdu öğrenci ve idarecileriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Aktaş, İnegöl’ün sadece mobilya, köfte ve kaplıcayla değil, üniversitesiyle büyüyeceğini söyledi.

İnegöl’de Kredi Yurtlar Kurumu tarafından inşa edilen ve 2016-2017 eğitim öğretim yılıyla birlikte hizmete açılan Şirin Hatun Kız Öğrenci Yurdu’nun Müdiresi Bahtışen Bilen, beraberindeki öğrencilerle birlikte Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti. Yurt Müdiresi Bilen ve öğrenciler, yurdun açıldığı günden bu yana başta çevre düzenlemeleri ve öğrenciler için sağlanan araç desteği nedeniyle Başkan Aktaş’a teşekkür çiçeği verdiler.
Şirin Hatun Kız Öğrenci Yurdu Müdiresi Bahtışen Bilen ziyarette, belediyenin desteklerinin kendileri için çok büyük önem arz ettiğini söyledi. Bilen,
Görükle’deki seminer programlarına ulaşımda özellikle, araç konusunda öğrencilerimiz hiç sıkıntıya düşmedi. Burada belediye desteği çok önemli ve özellikle bunun için teşekkür ediyorum. Çevre düzenlemesi için de yurdumuza yaptığınız katkı için teşekkürlerimizi belirtmek istiyoruz. Bundan sonra da bizler öğrencilerimiz için en iyisi neyse onu yapmaya çalışacağız. KYK’nın son dönemlerde barınmanın dışında kariyer seminerleri ve dil kursları oluyor. Barınma dışında 13 tane kursumuz var bizim. Bunlarla ilgili de her türlü desteği sağladığınız için teşekkür ediyorum. Bundan sonra da öğrencilerim adına desteklerinizi beklediğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

CİDDİ DESTEK VE KATKI
Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, İnegöl’ün sadece köfte, mobilya ve kaplıcayla değil üniversitesiyle büyüyeceğini vurguladı. Aktaş, “İnegöl hızla gelişiyor ve büyüyor ama üniversite ve yurt konusuyla alakalı maalesef aynı adımları atamadığımızı düşünüyoruz. Son yıllarda bu konuyla alakalı da gerek İşletme Fakültemizin teşekkül ettirilmesi gerekse de başta kız yurdumuz olmak üzere gerekli alt yapının oluşturulmasıyla ilgili belediye olarak asli görevimiz olmamasına rağmen bu konularda da ciddi destek ve katkı veriyoruz. Belki ilk yılları olması hasebiyle bazı eksik ve aksaklar söz konusu olabilir, ama kurum olarak da desteklerimizle, katkılarımızla oradaki idarecilerimizin de gayretleriyle inşallah kısa bir zaman içerisinde bunlar da halledilir. Şehrimiz büyüyecekse sadece mobilyayla, köfteyle, kaplıcayla değil inşallah kısa bir zaman içerisinde teşekkül ettirilecek üniversitesiyle beraber büyüyecektir” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat