Üniversite Öğrencileri Bisikletle Ücretsiz Gezebilecek

Türkiye 13 Ekim 2017 16:21
Videoyu Aç Üniversite Öğrencileri Bisikletle Ücretsiz Gezebilecek
A
a

Ağlık Bakanlığı Tarafından Yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme Ve Hareketli Hayat Programı" Kapsamında Batman Üniversitesi Öğrencilerinin Kullanımına Sunulan 200 Adet Bisiklet İçin Açılış Yapıldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında Batman Üniversitesi öğrencilerinin kullanımına sunulan 200 adet bisiklet için açılış yapıldı.
200 bisikletin Batı Raman Kampüsü içerisinde kimlik karşılığı günlük verileceği belirtildi. Öğrencilerin sağlıklı yaşamlarını desteklemek üzere Batman Üniversitesi‘nin sabahları çay ve simiti ücretsiz dağıtıldığını belirten Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, yakın bir zamanda Kızılay’ın desteği ile sabahları çorba dağıtımına da başlanacağını söyledi.
Öğrencileri sabah kahvaltısını kampüste ücretsiz, öğlen yemeklerini kampüste 1,75 TL’den ve akşam yemeklerini yurtta yediğini belirten Rektör Durmuş, böylece günde 3 öğün yemek yeme zincirinin kurulduğunu, bisiklet kullanımı ile de sağlıklı yaşama geçişin sağlandığını söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat