Üretim desteği Büyükşehir'den

Nilüfer 26 Kasım 2016 10:18
Videoyu Aç Üretim desteği Büyükşehir'den
A
a

Büyükşehir Belediyesi’nce Yolçatı Üreten Kadın Derneği için yaptırılan yönetim ve üretim binası, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete alındı.

Nilüfer’e bağlı  Yolçatı Köyü’nde, yönetim ve üretim binasının açılışı nedeniyle düzenlenen törene; Başkan Altepe’nin yanı sıra Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç, Yolçatı Üreten Kadın Derneği Başkanı Pervin Turunç,  Yolçatı Köyü Muhtarı Ferudun Uludağ ve vatandaşlar katıldı.
BURSA’NIN ‘BAMYA’ AMBARI
Dernek binası ve üretim merkezinin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın bamya ambarı olan Yolçatı’nın bu ürünün yanı sıra açılan üretim merkeziyle birlikte köy ekmeği, salça, turşu, kahvaltılık reçel ve marmelat üretiminde de başı çekeceğini söyledi. Konuşmasında Türkiye’nin 2023 hedeflerinin olduğuna ve çizilen hedef doğrultusunda bu ülkede yaşayan herkesin üretme zorunluluğunun bulunduğuna değinen Başkan Altepe, Yolçatı Üreten Kadın Derneği üyelerini bu hassasiyete uygun davrandıkları için tebrik etti. Bursa’daki diğer tüm ev hanımlarını da ilgi duydukları alanlarda üretim yapmaya çağıran Başkan Altepe, girişimde bulunacak herkese Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi.

ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ
Açılış töreninde söz alan Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç ise, Türkiye’nin ancak üreterek refah seviyesi ülkeler sınırına çekilebileceğini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’da üretimi geliştirmek adına bölge ve platform ayırmadan tüm gücüyle girişimlere destek olduğunu hatırlatan Kılıç, Yolçatı’nın da bunlardan biri olduğunu kaydetti.
Yolçatı Üreten Kadın Derneği Başkanı Pervin Turunç ile Köy Muhtarı Ferudun Uludağ da yaptıkları konuşmalarda, sağlanan destekler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

ÜRÜNLERİN TADINA BAKTI
 Konuşmaların ardından derneğe ait yönetim ve üretim binası, Başkan Altepe ve protokol üyeleri tarafından kullanıma açıldı. Başkan  Altepe, açılış sonrası köy kadınlarının yaptığı hamur işi ürünlerin tadına baktı.
 Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Tarım AŞ tarafından Yolçatı Köyü’nde gerçekleştirilen çalışma kapsamında, kaba inşaatı  tamamlanmış bir binanın giriş katı komple yer döşemesiyle kaplandı. Duvar ve tavan sıvaları ile boyaları yapılan binaya, üretimde  kullanılmak üzere mutfak dolap ve tezgahları monte edildi. İç ve dış kapıları takılan, elektrik ve sıhhi tesisatları tamamlanan bina, yerden  ısıtmalı kombi ve radyatörlerle donatıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat