Vali Karaloğlu: “Bursa’nın yeri kalbimde ayrı”

Bursa 30 Ekim 2016 19:29
Videoyu Aç Vali Karaloğlu: “Bursa’nın yeri kalbimde ayrı”
A
a

Antalya’da gerçekleşen ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) ilçe oda ve borsalarıyla birlikte Yöresel Ürünler (Yörex) Fuarı’nda açtığı standı ilgi ile karşılandı. Bursa Valiliği’nin ardından Antalya’ya atanan Vali Münir Karaloğlu da BTSO standını inceledi.

20-26 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) ilçe oda ve borsalarıyla birlikte Yöresel Ürünler (Yörex) Fuarı’nda açtığı standı ilgi ile karşılandı. Üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım, gıda, sanayi ürünleri ve el sanatlarının tanıtılması için düzenlenen YÖREX Fuarı’nda Bursa rüzgarı esti.  Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde EXPO Center’da düzenlenen fuarda, Bursa’nın markalarının sergilendiği stant kuruldu.  Zeytinden Gedelek turşusuna, havludan kestane şekerine, İznik Çinisinden Mustafakemalpaşa tatlısına kadar Bursa ve ilçelerinin meşhur ürünleri fuarda sergilendi.  Bursa standı, YÖREX fuarında herkesin ilgisini topladı.
BTSO’YA ÖVGÜ
Bursa Valiliği’nin ardından Antalya’ya atanan Vali Münir Karaloğlu da BTSO standını inceledi.  Bursa’nın kendisi için özel bir öneme sahip olduğunu belirten Karaloğlu, “YÖREX Fuarı’nda Bursa’nın değerlerini sergileyen BTSO’yu kutluyorum. BTSO, Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı. BTSO Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener ve Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Çekmişoğlu, Vali Karaloğlu’na ‘Ortak Aklın Gücüyle Geleceğin Kentine’ temasıyla hazırlanan ve ‘Bursa’nın Dönüşüm Süreci’ni anlatan kitabı hediye etti.   BTSO Başkan Yardımcısı Şener, YÖREX’te kültürlerin ortaya çıkardığı değerlerin sergilendiğini söyledi. Bu açıdan Bursa’nın çok önemli zenginliklere sahip bir şehir olduğunu belirten Cüneyt Şener, “Elimizi taşın altına koyduğumuz her işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Odaların ortak sinerjisini sergilemek adına düzenlenen bu fuarda da 3’üncü kez yerimizi aldık. Bursa standımızı ziyaret eden herkesten olumlu tepkiler alıyoruz. Bu da bizlerin motivasyonunu artırıyor. Bursa’mızın değerlerini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.
ANTALYA VE BURSA İŞBİRLİĞİ
7 yıldır yapılmakta olan Yöresel Ürünler Fuarı'nın markalaşma yolunda olduğunu dile getiren Vali Karaloğlu da, Bursa ile Antalya’nın işbirliği yapabileceği birçok alan olduğunu söyledi. Ziyarette Bursa’dan gelen gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Vali Karaloğlu, BTSO’nun Türkiye’nin en vizyoner odalarından biri olduğunun altını çizdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat