Vali Küçük, öğretmenleri unutmadı

Bursa 24 Kasım 2016 10:31
Videoyu Aç Vali Küçük, öğretmenleri unutmadı
A
a

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Öğretmen Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, mesleğin kutsallığının ürünün insan olmasından kaynaklandığını belirterek, “Büyük bir sabır, özveri ve hoş görü ile yaptığınız mesleğiniz, bugün sizlere peygamberlerin emanetidir” dedi.

Vali  İzzettin Küçük 24 Kasım Öğretmen Günü için bir mesaj yayınladı. Küçük, mesajında şunları söyledi:  “Eğitim Ordusunun Değerli Neferleri; var olduğu günden bu yana insanlığın ve insanlık tarihinin en kadim ve en önemli mesleğini icra ediyorsunuz.  Sizler ülkemizin geleceği olan genç dimağların mimar ve mühendislerisiniz. Mesleğinizin kutsallığı ürününüzün insan olmasından kaynaklanıyor. Sizler, tarafınıza teslim edilen zihinleri doğrularla aydınlatarak geleceğe yön vermekte, insanı insan yapan değerlerin kazanılmasında belirleyici rol oynamaktasınız.  Sizler, demokrasi ve katılımcı bir kültür bağlamında öğrencilerine, sorgulamayı, çok sesliliği, şiddetten uzak durmayı, araştırmayı, hak arama bilincini ve temel değerlerinin ne kadar önemli olduğunu öğreten insan mimarlarısınız.
“ÖĞRETMENLERİMİZE BÜYÜK BİR SEVGİ, SAYGI VE GÖNÜL BORCU DUYMAKTAYIZ
 Yurdumuzun her köşesinde, ceddimizin bize bıraktığı medeniyet ışığında, sağlıklı kuşaklar yetiştirmek ve geleceğin yeni Türkiye’sine destek verecek şuurlu nesillere bilgi, birikim ve becerileri kazandırmak için özveriyle görev yapan siz değerli öğretmenlerimize büyük bir sevgi, saygı ve gönül borcu duymaktayız. Bu duygularla;  başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitim çalışanlarımıza ve emekli olmuş öğretmenlerimize bundan sonraki yaşamlarında sevdikleri ile birlikte sağlık, mutluluk ve afiyetler diliyorum.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat