Loading...

Vatan Partisi adaylarını tanıttı

Bursa 25 Mayıs 2018 22:02
Videoyu Aç Vatan Partisi adaylarını tanıttı
A
a

Bursa Adranos Otelde, Vatan Partisi aday tanıtımı toplantısı gerçekleştirildi.  Toplantıda konuşma yapan Vatan Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Alanbel, “Türkiye 24 Haziran baskın seçimle karşı karşıya kaldı. Ekonomide yangın var. Türkiye yanıyor” dedi.

Türkiye’nin 24 Haziran seçimiyle karşı karşıya kaldığını belirten Vatan Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Alanbel, “16 yıllık AK Parti hükümeti geldi duvara dayandı. Ekonomide yangın var. Türkiye yanıyor. Bu seçimin baskın olarak yapılmasının sebebi bu yangının önüne geçebilmek içindir. Meselelerin üzerini örtme ve bu şekilde yeniden iktidarda kalma amacını güdüyorlar. Ama bu onlar için bir çözüm değil, Türkiye sıkıştı. Bu sıkışılmışlıktan Türkiye’yi çıkaracak olan bir iktidar seçeneği oluşturmamız gerekiyor.  Bu iktidar seçeneği de Vatan Partisi’nin başında olacağı bir iktidar olacaktır” diye konuştu.
Vatan Partisi’nin Türkiye çapında 600 milletvekili adayından 208 tanesinin genç olduğunu dile getiren Alanbel, “Hiçbir siyasi partide bu kadar genç aday yer almamaktadır. Ayrıca Vatan Partisi’ni adayları içerisinde 150 tane kadın adayımız vardır. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Türk milletine, Türk gençliğine ve kadınlarımıza güveniyoruz.  Onlarla birlikte Türkiye’nin meselelerini çözebileceğimize inanıyorum. Bu sebeple adaylarımız gençtir ve kadın adaylarımız çoğunluktadır. Bu gençlerin o geniş görüşü ve hareketliliği kadınlarımızın nazikliği ve iş becerileri iktidara damgasını vuracaktır” şeklinde konuştu.EN ÇOK GENÇ ADAY VATAN PARTİSİNDE

Vatan partisinin Türkiye çapında 600 milletvekili adayından 208 tanesinin genç olduğunu dile getiren Alanbel, “Hiçbir siyasi partide bu kadar genç aday yer almamaktadır. Ayrıca Vatan partisini adayları içerisinde 150 tane kadın adayımız vardır. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi Türk milletine, Türk gençliğine ve kadınlarımıza güveniyoruz.  Onlarla birlikte Türkiye’nin meselelerini çözebileceğimize inanıyorum. Bu sebeple adaylarımız gençtir ve kadın adaylarımız çoğunluktadır. Bu gençlerin o geniş görüşü ve hareketliliği kadınlarımızın nazikliği ve iş becerileri iktidara damgasını vuracaktır” şeklinde konuştu.
“ATATÜRK’ÜN YOLUNDAYIZ”


Atatürk gibi yaşayıp, Atatürk gibi düşündüklerini ve bağımsız bir devletten yana olduklarını söyleyen Alanbel, “Cumhuriyet değerlerine sahip çıkıp bu şekilde hareket edeceğiz” dedi. Planlı ve karma ekonominin rafa kaldırıldığını ifade eden Alanbel, “Planlı ve karma ekonomiyi tekrar Türkiye de uygulamaya başlayacağız ve zengin bir toplumu, bu planlı ve karma ekonomi ile oluşturacağız. 
Ekonomimizi bağımsız bir şekilde yeniden yükseğe çıkaracağız. En son gelinen tartışmalarda sürekli bir zam ve enflasyon ile karşı karşıyayız. Bunun altından kalkabilmenin bir tek yolu var, doları ve euroyu denetim altına almak. Özel sektörün işleri euro ve dolar üzerinden yürütülmeyecek. Bankalardaki dolar rezervini ve halkın elindeki dolar rezervini uygun şartlarla Türk lirası olarak değerlendireceğiz. Türk lirasının değerini koruma yasasını tekrar Türkiye’ye getireceğiz. Başka ülkelerle yapacağımız ticari alışverişlerimizde milli paralarımız kullanılacaktır. Yani Türkiye’de Türk lirası diğer ülkelerin milli paralarıyla ticari sistem olarak devam edecektir. Doları Türkiye üzerindeki bir baskı mekanizması olmaktan çıkaracağız” açıklamalarında bulundu.

Vatan Partisi Bursa milletvekili adayları ise şöyle;
Bursa birinci bölge
MUSTAFA ENVER YILMAZ
SEMRA YILMAZ
ELİF GÖKKUŞ
BEKTAŞ AYKUT
AYTAÇ TOKER
ERDAL TEZCAN
İSMAİL TIKIR
HÜSEYİN KURUR
MURAT EMRE
RÜSTEM OROZBAY
Bursa ikinci bölge
FERHAT YILDIZ
CANAN BÖLÜK
BURHAN KURTULMUŞ
SÜLEYMAN YURDDAŞER
HASAN HÜSEYİN FERAH
HİLMİ ELÜSTÜ
ARZU BİTİRGİÇ
FERİDUN ÖZTÜRK
CUMA ÇİMEN

 
Kaynak : Büşra Güney - ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat