Vatandaşın şekeri çıktı!  

Bursa 21 Kasım 2016 18:33
Videoyu Aç Vatandaşın şekeri çıktı!  
A
a

Dünya Diyabet Haftası kapsamında Yenişehir Devlet Hastanesi tarafından vatandaşlara şeker ölçümü ve bilgilendirme yapıldı. Şeker ölçümlerinde 10 kişiden 4’nün şekerinin yüksek çıktığı görülürken, hastane personeli hastaları kontrol altına alarak tedavi hakkında bilgilendirdi.

Yenişehir Belediyesi tarihi meclis salonunda Yenişehir Devlet Hastanesi tarafından yapılan şeker ölçümü ve bilgilendirme organizasyona vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Yenişehir Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Yoğurt, “Diyabet haftası olması nedeniyle hastanemiz ve diyabet birimimiz ile halka yönelik bir bilinçlendirme toplantısı yaptık. Buradaki toplantımızda halkın ücretsiz kan şekeri ölçümü yaparak bilgilendirdik. Bilgilendirme eğitimimizin amacı farkındalığı artırmak, şeker hastalarının nasıl önlemler alacağı, vatandaşlarımızın hastaneye ulaşmasını nasıl sağlayabiliriz gibi konuları halkımıza aktardık” dedi.
Yapılan şeker ölçümlerinde 10 kişiden 4’nün şekerinin yüksek çıktığı görülürken, hastane personeli hastaları kontrol altına alarak tedavi hakkında bilgilendirme yaptı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat