Vatandaşlar kaldırım ve AVM’den şikâyetçi

Bursa 21 Eylül 2017 13:06
Videoyu Aç Vatandaşlar kaldırım ve AVM’den şikâyetçi
A
a

Gemlikli vatandaşlar genişletilen kaldırımlara bazı esnafın özellikle de kahvehanelerin alanı fazla işgal etmesinden dolayı ve o kaldırımların özellikle kış aylarında kayganlaşarak yürümede güçlük çekilmesinden şikâyetçi.

Sadece Gemlikliler değil, Gemlik’e bir kez bile gelen vatandaşlar bile bilirler Eskipazar Caddesi’ni. Gemlik’in en eski caddelerinden olan Eskipazar Caddesi daha önceden çift şeritli bir cadde olup kaldırımları da daha dar bir caddeydi. Gemlik Belediye eski Başkanı Mehmet Turgut döneminde kaldırım genişletme çalışmalarından sonra kaldırımlar genişletilmiş, yol tek şeride düşmüş ve o dar yolda yine de tek taraflı da olsa araç parkı söz konusu olmuştur. Bunların yanı sıra herkes o caddede en az 7-8 tane kahvehane ve dernek olduğunu da çok iyi bilir. Vatandaşın şikâyetlerinden birisi genişletilen kaldırımlara bazı esnafın özellikle de kahvehanelerin alanı fazla işgal etmesinden dolayı geçecek yer bulamamaları ve zaten başlı başına sıkıntı olan o kaldırımların özellikle kış aylarında kayganlaşarak yürümede güçlük çekmeleri oldu.“UĞURSUZ AVM”
Gemlikli vatandaşların bir diğer şikâyeti ise Gemlik Meydanı’nda bulunan AVM oldu. Açıldığı günden beri birçok sorunu peşinden getiren AVM’de önce içindeki dükkan olarak kullanılacak olan alanların küçük ve kullanışsız olması AVM’ye olan rağbeti düşürdü. Daha sonra özellikle gençlerin okul çıkışlarında yemek yemek için AVM içinde vakit geçirdikleri alanda uyuşturucu madde satıldığı iddiaları AVM’ye bir kara leke daha getirdi. Ardından gelen intiharlar da üzerine tuz biber oldu derken artık vatandaşlar, AVM’nin tamamen kaldırılmasından yana olduklarını, AVM’nin Gemlik’e uğursuz geldiğini söyleyip Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a seslenerek bu iki ciddi konu hakkında bir an önce önemli tedbirler alınması hususunda çağrıda bulundu. 
Kaynak : Merve ÖZDEMİR/ ÖZEL HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat