Vodafone'dan dev yatırım

Türkiye 12 Ekim 2016 20:01
Videoyu Aç Vodafone'dan dev yatırım
A
a

Türkiye’nin dijital dönüşümünde önemli rolü bulunan Vodafone, bu vizyon çerçevesinde Bursa’da gerçekleştirdiği yatırımlarını açıkladı.

Mümin Uslubaş/Özel Haber
Vodafone dijitalleşmenin, yenilikçi ve dönüştürücü gücüyle, geleceğin dünyasında belirleyici olma inancıyla Bursa ve ülke genelinde ‘yarına hazır’ işletmelerin sayısını arttırmak ve Türkiye’nin ihracattaki başarı çıtasını yükseltmesine destek olma hedefiyle yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Vodafone Türkiye’de gerçekleştirdiği 130 milyon TL yatırım ve sunduğu teknoloji çözümleriyle Bursa sanayinin dijitalleşmesine de önemli ölçüde katkıda bulunuyor. ‘Yarına hazırım’ platformu kapsamında şirketlerin dijitalleşme haritasını çıkartan Vodafone, Bursalı şirketlerin dijitalleşme Endeksini yüzde 58 olarak hesapladı. Gerçekleştirilmiş olan bu hesaplamayla Bursa dijitalleşmede lider illerden biri oldu.
“39 MAĞAZADAYIZ”
Crowne Plaza’da düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şöyle konuştu: “Türkiye’nin ikinci en büyük uluslararası doğrudan yatırımı olan Vodafone, 2006 yılından bu yana toplam yatırımları 18 milyar TL’ yi aştı. Türkiye’nin potansiyeline duymuş olduğumuz inançla yatırımlarımıza kararlılıkla devam ediyoruz. Bursalılara en ileri mobil teknolojileri sunarak Bursa ekonomisinin daha da güçlenmesine katkıda bulunmayı önemsiyoruz. Son 5 yılda Bursa’ya yaklaşık olarak 130 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. 16 yatırımcımızın bulunduğu Bursa’da 39 mağazayla faaliyet gösteriyoruz. Bursa’da toplam 600 kişiye istihdam sağlamaktayız. Ayrıca, MEB ve AÇEV işbirliğinde yürütülen “geleceğe ilk adım” proje kapsamında Bursa’da 10, Marmara Bölgesi’nde 65 anasınıfımız var. Proje kapsamında Bursa’da bin 402, Marmara Bölgesi’nde ise 8.000 çocuğun kaliteli okul öncesi eğitim almasına destek verdiklerini hatırlatarak, UNDP ve Hbitat için gençlik derneği ile yürütmüş oldukları  bilgisayar bilmeyen kalmayacak proje kapsamında, Bursa’da 12.650, Marmara Bölgesi’nde 188.640 gence ücretsiz bilgisayar eğitimi sağlıyoruz.”
“ENDEKSİ BELİRLEDİK”
Aksoy, “Son iki yılda her ölçekten 42 bini aşkın işletmeye ulaşarak Türkiye’nin dijitalleşme endeksini belirledik. Bursalı şirketler dijital dönüşümü adeta kucaklıyor, rakiplerine fark atıyor. Her 10 işletmeden 9’u müşteri yönetimini ve bağlılığını arttıracak çözüme ihtiyacı var. Ancak yüzde 57’si bu yazılımları kullanarak, yüzde 35’e varan oranda daha fazla müşteri adayına erişebiliyor. Her 10 işletmeden 7’si ürün yönetimini arttıracak çözüme ihtiyacı var ve sadece yüzde 55’i bu yazılımları kullanarak yüzde 28 e varan oranda satılarını arttırabiliyor” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat