Loading...

Yaramaz Lemurlar Doğal Besleniyor

Türkiye 14 Temmuz 2018 11:56
Videoyu Aç Yaramaz Lemurlar Doğal Besleniyor
A
a

Sevimli Oldukları Kadar Yaramazlıklarıyla Da Tanınan Lemurlar, Tüm Enerjilerini İzmir Doğal Yaşam Parkı’Nda Yetişen Organik Meyvelerden Alıyor. Yaşam Alanının Hemen Yanında Oluşturulan Bahçede Bakıcıların Büyük Bir Titizlikle Dalından Kopardığı Meyveler, Lemurların En Sevdiği Yiyeceklerin Başında Geliyor.

Sevimli oldukları kadar yaramazlıklarıyla da tanınan lemurlar, tüm enerjilerini İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda yetişen organik meyvelerden alıyor. Yaşam alanının hemen yanında oluşturulan bahçede bakıcıların büyük bir titizlikle dalından kopardığı meyveler, lemurların en sevdiği yiyeceklerin başında geliyor.
İri, parlak gözleri, tuhaf çığlıkları ve sempatik tavırlarıyla İzmir Doğal Yaşam Parkı ziyaretçilerinden büyük ilgi gören lemurlar, artık kendi yaşam alanlarının yanındaki bahçede yetişen meyvelerle organik besleniyor. Dünyada nesli tükenen hayvanlar listesinde yer almasına rağmen İzmir’deki aileleri istikrarlı bir şekilde büyüyen lemurların beslemesinin karşılandığı bahçede, onların en sevdikleri meyvelerden incir, elma, armut, kayısı, şeftali ve mandalina yetiştiriliyor. İzmir Doğal Yaşam Parkı’ndaki bakıcılar, lemurların en sevdiği yiyeceklerin başında gelen organik meyveleri dalından elleriyle koparıp yine elleriyle besliyor. Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte, özel olarak hazırlanan serinletilmiş meyve ve sebzelerle daha da zenginleşiyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat