Yeni tip imar yönetmeliği

Bursa 19 Kasım 2016 17:16
Videoyu Aç Yeni tip imar yönetmeliği
A
a

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentsel dönüşüm kapsamında Bursa'da 2100 binanın yıkıldığını belirterek, "Acilen yenilenmesi gereken 10 binlerce konut var. Biz müteahitlerimize destek olmak amacıyla yeni tip imar yönetmeliğini yeniden uzatabiliriz" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de şehrin merkezinin dönüşebilmesi için inisiyatif  alınma zamanının geldiğini söyledi. Hedeflerinin dünya semti fotoğrafı verecek semtler oluşturmak olduğunu kaydeden Altepe, “Şanslıyız, çünkü şehrimizde işini  iyi bilen iş adamlarımız var” dedi.
BURSA  İLKLERİN  ŞEHRİ
 Bursa’nın ilklerin şehri olduğunu vurgulayan Altepe, "Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışma sonucunda kentsel dönüşümde yetki  Türkiye’de ilk olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne verildi. Biz her alanda yetki istiyoruz. Yerel yönetimlerin katkılarıyla ülke hedeflerine ulaşılabileceğini düşünüyoruz. Bu konuda da Bursa örnek ve öncü olması lazım” dedi
“BURSA’NIN KENDİ İÇİNDE BİR GÜCÜ VAR  ŞEHRİMİZİN GÜCÜ BİZE YETER DE  ARTAR BİLE”
 Kentsel dönüşümün Bursa için en acil gündem maddesi olduğunu belirten Altepe, “Bursa deprem kuşağı üzerinde yer alıyor. Bundan dolayı  vatandaşlarımızın acilen harekete geçmesi gerekiyor. Herkesin inisiyatif  alması gerekiyor. Biz inisiyatif alanlara destek veriyoruz. Vatandaşlarımıza  ve iş adamlarımıza yol göstermek, onlara ışık tutmak ve projelere katkı sağlayabilmek için 0,50 emsal kararı aldık. Bu kapsamda Bursa’da 2 bin 100 daire yıkıldı. 2 bin 100 aile can güvenliği olmayan binalardan kurtuldu. Acilen yenilenmesi gereken 10 binlerce konut daha var. Bu konuda  müteahhitlerimize büyük görev düşüyor. Bursa’nın kendi içinde bir gücü var. Şehrimizin gücü bize yeter de artar bile. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  kentsel dönüşümde yetkiyi bize devrederek yapacağını yaptı. Artık demir tavına geldi. Biz müteahhitlerimize  destek olmak amacıyla yeni tip imar yönetmeliğini yeniden uzatabiliriz” şeklinde konuştu.
 
1000
icon
lighthearted 19 Kasım 2016 18:02

3 milyon belediye binasını süslemek için çiçeğe veren büyükşehir belediye başkanının Bursa'nın bereketinden bahsederken yeter de artar bile demesi Fransız Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın; "Türkiye çok zengin ülke ye ye bitmiyor" lafını aklıma getirdi.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat