Loading...

YENİDEN REFAH PARTİSİ

Türkiye 23 Kasım 2018 20:18
Videoyu Aç YENİDEN REFAH PARTİSİ
A
a

Milli Görüş'ün efsane lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi'ni dün resmen açıkladı.

Dr. Fatih Erbakan, Hacı Bayram Veli Camii’nde kılınan cuma namazının ardından Yeniden Refah Partisi'nin kurulduğunu açıkladı. Cuma namazı sonrası Milli Görüşçülere seslenen Erbakan, “Artık vakit tamam demek, vakti geldi demek için toplandık ve sizlere yıllardır özlemle, heyecanla beklenen Yeniden Refah Partisi'ni bugün resmen kurduğumuzun müjdesini veriyorum. Vatanımıza, milletimize ve bütün insanlığa hayırlı olsun” diye konuştu.
 
“MÜCAHİT ERBAKAN...”
Cuma namazının ardından Hacı Bayram Veli Hazretleri'nin kabrinin başına gelerek dua eden Erbakan, duadan sonra açıklamanın yapılacağı alana yöneldi. Dr. Fatih Erbakan’ın alana gelmesiyle büyük bir sevgi seli oluştu. Erbakan, “Sultan Abdülhamid Han’ın çok kıymetli torunu, şehzademiz Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, bu ikinci 40 yıl yolculuğuna bizimle beraber çıkıyor, omuz omuza yürüyoruz” açıklamasını yaptı. Erbakan’ın konuşması sırasında partililer “Mücahit Erbakan” sloganları attı. 
 
“YANLIŞLARI DOĞRULTMAK İÇİN...”
Dr. Fatih Erbakan, “Yeniden Refah Partisi olarak bizler kavga etmek, çatışmak, cezalandırmak, yıkmak için gelmiyoruz. Bizler bugüne kadar yapılan bütün hayırlı hizmetlere teşekkür etmek, bu hayırlı hizmetleri yapanları tebrik etmek için geliyoruz, yapılan hizmetleri görmek ve takdir etmek için geliyoruz. Bununla birlikte eksikleri tamamlamak, eksik yapılanları nihayete erdirmek için, yanlışları da doğrusunu ortaya koyarak düzeltmek için geliyoruz. Bu attığımız adımın ülkemiz tarihinde, Milli Görüş tarihinde ve hatta İslam tarihinde bir dönüm noktası olarak tarihe kayıt olarak düşüleceğinden hiçbir şüphemiz yoktur” dedi.
 
ERBAKAN BUGÜN İSTANBUL’DA
Yeniden Refah Partisi Başkanı Dr. Fatih Erbakan, bugün Genel Merkez’in düzenlediği Eyüp Sultan Camii’nde öğle namazı sonrası, partinin Kurucular Kurulu üyelerinin ve 15 bin kişinin katılmasının beklendiği dua buluşmasına iştirak edecek. Daha sonra, merhum Necmettin Erbakan Hoca’nın Merkez Efendi Mezarlığı’ndaki kabri ziyaret edilecek. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat