Yenişehir Belediyesi’nden Test Merkezine Ücretsiz 197 Dönüm Arazi

Yenişehir 5 Aralık 2016 23:52
Videoyu Aç Yenişehir Belediyesi’nden Test Merkezine Ücretsiz 197 Dönüm Arazi
A
a

Belediye Meclisi, Bu Dev Yatırımda Kullanılması İçin Bahse Konu Araziyi Bedelsiz Devretme Kararı Aldı.

Bursa’nın Yenişehir Belediyesi, otomotiv test merkezine 197 dönüm araziyi ücretsiz tahsis etti.
Çardakköy Mahallesi’nde yapılması planlanan oto test merkezinin içinde bulunan belediyeye ait 197 dönümlük arazi Hazine’ye devredildi. Belediye Başkanı Süleyman Çelik başkanlığında toplanan belediye meclisi, bu dev yatırımda kullanılması için bahse konu araziyi bedelsiz devretme kararı aldı.
Oto test merkezi projesinin milli proje olduğunu belirten Başkan Süleyman Çelik, " Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın yakından takip ettiği bir proje. Yerli otomobilimizi kendimiz yapma hedefiyle yola çıkıldı. Test merkezi bu hedefe giden yolda önemli bir kilometre taşı. Projenin önünü açmak için 197 dönümlük arazimizi Hazine’ye devrettik. Böylece oto test merkezi projesinin kapsadığı alan 4 bin 350 dönüme ulaştı. Bu katkı Bursa’mıza ve memleketimize hayırlı olsun" dedi.
Dünyada 8 ülkede bulunan bu tesisten Türkiye’de ilkinin Yenişehir’e inşa edileceğini ifade eden Süleyman Çelik, "Proje çalışmaları tamamlandı. İhale hazırlıkları yapılıyor. Önümüzdeki yıl bahar aylarında temelinin atılması bekleniyor" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat