Yenişehir'de Altyapıya Büyük Yatırım

Bursa 16 Eylül 2016 19:26
Videoyu Aç Yenişehir'de Altyapıya Büyük Yatırım
A
a

Yenişehir tarihinin en geniş kapsamlı alt yapı çalışmalarının kendi dönemlerinde yapıldığını bildiren Ak Parti İlçe Başkanı Kamıl, toplam tutarın 100 milyon lirayı bulduğunu söyledi.

Yenişehir’e bağlı 61 köy ve 10 mahallede alt yapı çalışmaları için bugüne kadar 100 milyon lira harcandığı bildirildi.
AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, Yenişehir tarihinin en geniş çaplı alt yapı yatırımlarının kendileri döneminde yapıldığını ifade ederek, “Bugüne kadar yaptığımız 50 milyon liraya mal olan atık su arıtma tesisi, 61 köy ve ilçe merkezinde yapılan kanalizasyon hatları, içme suyu hatları ve bunların üst yapıdaki asfaltlama çalışmaları ile birlikte yerin altına 100 milyon liralık bir yatırım yaptık.
PARMAKLA GÖSTERİLİRDİK
Eğer bu harcanan paraları alt yapıya değil de üst yapıya harcasaydık, bugün ilçemiz parmakla gösterilen yerleşim birimlerinden biri olurdu. Ama bizler halkımızın rahatı ve sağlığı için önce alt yapı dedik. Çünkü ilçemizin alt yapısı bundan 60-70 yıl önce yapılmıştı ve artık insan sağlığını riske atıyordu” dedi.
Yenişehir’in sağlıklı bir altyapıya kavuştuğunu belirten Adnan Kamıl, “Günlük 10 bin metreküp arıtma kapasiteli ileri biyolojik atık su arıtma tesisi ile 102 kilometrelik kanalizasyon hattı ve yapılan diğer alt yapı çalışmalarımız var. Bu çalışmalar esnasında çevreye verdiğimiz rahatsızlıklardan ötürü halkımızdan bir kez daha özür diliyoruz” diye konuştu.
1000
icon
Hikmet alb 16 Eylül 2016 21:25

YAPILAN HİZMETLERİN YARATTIĞI RAHATLIK NEREDEN GELİYOR DİYE BU MİLLET DÜŞÜNECEKTİR BU YAPILANLAR GÖRÜLMESE DE YILLARCA İHMAL EDİLEN BU HİZMETLERİ YAPANLARI KUTLARIM

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat