Yenişehir’e 1,2 milyarlık yatırım

Yenişehir 19 Kasım 2016 12:35
Videoyu Aç Yenişehir’e 1,2 milyarlık yatırım
A
a

Bursa’nın Yenişehir ilçesine yapılacak otomotiv test merkezi projesinin yatırım değerinin 1,2 milyar lira olduğu bildirildi.

TSE Başkanı Sebahattin Korkmaz ve Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Demir ile bir araya gelen Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamil, otomotiv test merkezinin son durumunu görüştü.
“İLÇEMİZ TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ MERKEZLERİNDEN BİRİ HALİNE GELECEK”
Adnan Kamil, “Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi ülkemiz için milli proje olarak kabul edilen otomotiv test merkezi yatırımının ülkemize ve Yenişehir’imize yapılacak olması bizler için iftihar kaynağıdır. Bu dev projenin yatırım değeri 1,2 milyar lirayı bulacak. Üstelik daha sonra yanına yapılması planlanan teknopark projesi bu rakamlara dahil değildir. Yenişehir tarihindeki en büyük yatırım olacak olan otomotiv test merkezi projesi ile birlikte ilçemiz Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri haline gelecek” dedi.
“EMEĞİ GEÇEN HERKESE ŞAHSIM VE İLÇEM ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Belediye Başkanı Süleyman Çelik ise, “Ülkemiz için son derece önemli olan bu büyük yatırımın Yenişehir’e kazandırılmasında büyük emekleri olan cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, TSE yetkililerine ve emeği geçen herkese şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat