Yerli uçak gururlandırdı

Osmangazi 21 Kasım 2016 11:20
Videoyu Aç Yerli uçak gururlandırdı
A
a

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Gökçen grubu tarafından satın alınan ve üretimine Bursa’da devam edilmesi planlanan AQUILA marka 'A-211' kuyruk numaralı eğitim uçağını inceledi. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Alman uçak firması Aquila tarafından üretilen ve Gökçen grubuna bağlı B Plas şirketi tarafından satın alındıktan sonra üretimine Bursa’da devam edilecek olan eğitim uçağının Yenişehir Havaalanı’ndaki lansmanına katıldı. Uçağa binen ve özellikleri hakkında bilgiler alan Başkan Dündar, yerli sermaye ile yerli uçağın üretiliyor olmanın gurur verici olduğunu söyledi.
Yerli uçak üretmenin cesurca bir adım olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Bundan sonraki süreçte uçağın üretimi ve geliştirilmesi Bursa’da yürütülecek. Uçak üretmekle sınırlı kalmayıp, okul açılması ve pilot yetiştirilmesi konusunda da planlamalar var. Bursa’ya ve Türkiye’ye ciddi bir katkı sağlayacak bir adım. Türkiye’nin gelişiminin ve yeni Türkiye’nin geldiği noktanın güzel bir örneği. Türkiye büyüyorsa kendi yatırımcımız ile büyüyor” dedi.
"LOKOMOTİF ŞEHRİ OLMUŞTUR"
Bursa’nın bir ilke daha imza attığını dile getiren Başkan Dündar, “Bursa üretimde ve teknoloji de her zaman için lokomotif şehir olmuştur. Sanayicimiz nasıl öncü ise, aynı şekilde yerel yönetimde de Bursa öncü bir şehir. Hep birlikte Bursa’yı daha iyi noktalara getirmek için çalışıyoruz. Bursa’nın iyi noktalara gelmesi demek Türkiye’nin daha iyi noktalara gelmesi demektir. Sağlam temeller üzerinde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracağız” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat