Yıldırım Belediyesi şair Ahmet Selçuk İlkan'ı ağırladı

Bursa 20 Kasım 2016 13:38
Videoyu Aç Yıldırım Belediyesi şair Ahmet Selçuk İlkan'ı ağırladı
A
a

Yıldırım Belediyesi 2016-2017 Kültür Sanat Sezonu’nda birbirinden ünlü isimlerini Yıldırımlı sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Gerçekleştirdiği kültür sanat etkinlikleri ilçedeki sosyal yaşama renk getiren Yıldırım Belediyesi, Türk müzik dünyasına sayısız klasik eser kazandırmış usta şair Ahmet Selçuk İlkan’ı ağırladı.
“ŞİİRİMİN, ŞARKIMIN HALA AYNI TAZELİKTE KALMASI DUYGULARIMIN İNSANLARIN RUHUNA DOĞRUDAN İŞLEMESİ İLE DOĞRU ORANTILI”
Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda Yıldırımlılara unutulmaz bir gece yaşatan usta şair, Mum Işığında (Ayten), Bir Beyaz Karanfil, Seni Arıyorum, Şairler Ağlamaz, Ayrılıkların Şairi, Unutmaktan Geliyorum ve Seni O Kadar Çok Sevdim Ki   albümlerinden şiirlerini seslendirdi. Hayatında yaşadığı hüzünlü ve mutlu  olayları kaleme alarak müzik dünyasına sayısız eser  kazandırdığını söyleyen Ahmet Selçuk İlkan, “Benim de hayatta en çok ezbere bildiğim ve hayatın bana en çok öğrettiği ayrılıklar, yalnızlıklar oldu. 30 yıl önce yazdığım bir şiirimin, şarkımın hala aynı tazelikte kalması duygularımın insanların ruhuna doğrudan işlemesi ile doğru orantılı” dedi.
Okuduğu şiirlerle Yıldırımlılara duygusal anlar yaşatan İlkan, gördüğü yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek programın hazırlanmasında katkısı olan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat