Yıldırım’da ‘insan’ odaklı çözümler

Yıldırım 5 Kasım 2016 18:35
Videoyu Aç Yıldırım’da ‘insan’  odaklı çözümler
A
a

Kaliteli hizmet politikası ile vatandaşların talep ve isteklerine kısa sürede çözümler üreten Yıldırım Belediyesi, yakaladığı başarı oranı ile örnek belediyeciliğe devam ediyor.

Türk Standartları Enstitüsü tarafından ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS EN OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini aynı anda alarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Yıldırım Belediyesi, kalite odaklı çözümleriyle fark oluşturmayı sürdürüyor. Yıldırım Belediyesi bünyesinde bulunan başvuru masaları, çağrı merkezi, web formu, e-posta, çözüm merkezinin yanı sıra muhtarlıklar ve BİMER aracılığıyla gelen talep ve istekleri değerlendirerek çözüm üretiyor. Yıldırım Belediyesi Ekim ayında toplam 11 bin 28 başvurunun 6 bin 43’üne (yüzde 55) olumlu cevap verirken 3 bin 969 (yüzde 36) talebi de işleme alarak toplamda yüzde 91’lik bir başarı oranına sahip oldu.ORTAK AKIL VE KATILIMCI ANLAYIŞ
Yıldırım Belediyesi olarak hizmet politikalarındaki önceliklerinin ‘insan odaklı’ olduğunu söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Katılımcı belediyecilik ve ortak akıl düşüncesiyle yaptığımız tüm çalışmalarımızın merkezinde vatandaşlarımızın fikir ve görüşleri yer alıyor. Asli belediye hizmetlerimizi aksatmadan yerine getirmek adına vatandaşlarımızın talep, öneri ve şikayetlerini dikkate alarak titizlikle inceliyor, çözüme kavuşturuyoruz” dedi. İlçedeki ihtiyaçlara hızlı ve etkin çözümler getirmek amacıyla Yıldırım Belediyesi’nin tüm birimleri ile seferber olduğunu da vurgulayan Başkan Edebali, “Başta hizmet masalarımız ve çağrı merkezimiz olmak üzere sosyal medya üzerinden bize ulaşan her talebi titizlikle değerlendirerek çözüme kavuşturuyoruz” şeklinde konuştu.
KALİTELİ SİSTEM VURGUSU
 ‘Mutlu Yıldırım’ olgusunu oluşturmak adına ilçede yaşayan vatandaşların Yıldırım’ın sakini değil sahibi olduğunu her fırsatta dile getirdiklerini söyleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ın her alanda hak ettiği konuma gelmesi adına vatandaşlarımızla el ele veriyor, birlikte çözümler üretiyoruz. TSE tarafından bize verilen ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi belgesi de hemşehrilerimizin bize karşı ne kadar güvendiklerinin en büyük belgesidir” diye konuştu. İdeal şehri yeniden inşa ederken en büyük destekçilerinin Yıldırımlılar olduğunu hatırlatan Başkan Edebali, “Kaliteli yönetim anlayışımızı ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesi ile birleştirerek Türkiye’de örnek bir şehir olma yolunda hedefimize emin adımlarla ilerleyeceğiz” diyerek görüşlerini tamamladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU 
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat